17.01.2018r. - XII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek godz. 9.00

19.01.2018r. Koncert laureatów XII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

godz. 15.30 - Klasztor Gidle

Koncert „O dziecku skrzywdzonym”

W poniedziałek 11 grudnia,  w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zorganizowano I Powiatową Konferencję poświęconą problematyce dziecka skrzywdzonego. Spotkanie przeznaczone było dla przedstawicieli oświaty, pomocy społecznej, policji, służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, kuratorów sądowych, zawodowych rodzin zastępczych oraz innych instytucji, stowarzyszeń zajmujących się pomocą dziecku i rodzinie.

Główny cel konferencji to uwrażliwienie lokalnego środowiska na powagę problemu, jaką jest stosowanie wobec dzieci przemocy oraz zachęcenie do reagowania na wszelkie jej przejawy. Konferencję rozpoczął koncert z udziałem podopiecznych Studia Piosenki GOK w Gidlach: Oliwii Siemińskiej, Katarzyny Mariankowskiej, Zuzanny Cudak oraz Oliwii Kopiec. Solistki wykonały krótki program złożony z utworów o tematyce nawiązującej do przedmiotu konferencji.

wtorek, 12 grudnia 2017 11:40