19.08.2017r. Piknik Sportowo- Rodzinny - boisko sportowe przy Urzędzie Gminy

Wizyta w „Zagadkowie”

Grupa 28 uczestników programu „Lato z kulturą” odwiedziła w miniony poniedziałek escape room „Zagadkowo” w Radomsku. To niezwykłe miejsce inteligentnej zabawy dla kilkuosobowej grupy, której akcja odbywa się w realnej rzeczywistości. Zadaniem graczy jest wyjście w określonym czasie z specjalnie zaadaptowanego pokoju, w którym zostają dobrowolnie zamknięci.

Do osiągnięcia celu prowadzi sprawne rozwiązywanie łamigłówek, zagadek logicznych i zręcznościowych, łamanie kodów, zamków szyfrowych i przede wszystkim współpraca między graczami. To wszystko przy dreszczyku emocji związanym z presją czasu. Każdy z trzech pokoi ma inną, niezwykłą historię, jest skrupulatnie przygotowany i towarzyszy mu odpowiednia scenografia, efekty dźwiękowe oraz wizualne. Każdy krok graczy jest obserwowany pod bacznym okiem kamer – nie tylko ze względów bezpieczeństwa i obserwowania postępów w grze, ale także dla usprawnienia rozgrywki – gdy gracze utkną w danym momencie gry, moderator pokoju udziela lakonicznych podpowiedzi. Pokoje zagadek to bardzo ciekawy sposób spędzania wolnego czasu, który świetnie integruje uczestników. Zabawa dostarczyła uczestnikom wiele emocji, a o grze mówili jeszcze długo po opuszczeniu Zagadkowa.

wtorek, 25 lipca 2017 10:15