10.11.2017r. - IX Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej " Pamięć w pieśniach żyje"- godz. 9.00 - sala kameralna GOK Gidle

Muzeum wsi Polskiej w Tokarni

Uczestnicy akcji „Lato z kulturą 2017” wzięli udział w wycieczce do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni (województwo świętokrzyskie).

Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni powołano w 1976 roku, a zaczęło funkcjonować od 1977 roku. Jest realizacją założeń naukowych etnografa i znawcy tradycyjnej kultury ludowej profesora Romana Reinfussa. Jego zamierzeniem było odtworzenie typowego układu osadniczego wiosek z różnych subregionów Kielecczyzny: Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej.

Spacer po skansenie pozwolił uczestnikom wycieczki przenieść się w pełen uroku świat życia na polskiej wsi ponad dwieście lat temu.

piątek, 21 lipca 2017 08:59