10.11.2017r. - IX Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej " Pamięć w pieśniach żyje"- godz. 9.00 - sala kameralna GOK Gidle

"Obóz przetrwania" już za nami.

Tegoroczny letni wypoczynek, zorganizowany dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Gidle, rozpoczął się 3 dniowym wyjazdem na „Obóz przetrwania pod namiotem” do wsi Włynice. Wychowankowie, wraz z opiekunami, wyruszyli w rowerową trasę w poniedziałek rano. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów z Panaceum oraz druha i harcerek z okolic Łodzi. Dzieci próbowały swoich sił na parku linowym, strzelnicy paintballowej, w przeciąganiu liny oraz strzelaniu z łuku. Dużą popularnością cieszyła się gra w paintball oraz podchody. Poza tym uczestniczyliśmy w warsztatach wypiekania bułek z serem, cebulą, chałek i słodkich ciastek w piecu chlebowym. Uczestnicy obozu mieli także do dyspozycji boisko do siatkówki, teren do gry w piłkę nożną, badmintona oraz ringo. Wieczory spędzaliśmy przy ognisku, gdzie nie zabrakło śpiewów i tańców, a także opowiadania dowcipów. Noce zaś mijały na wspólnych harcach . W środę rano wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wyjazdu wróciliśmy do domów.

piątek, 14 lipca 2017 06:02