GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

 

08.08.2018r. - „ Dziecięcy raj” - zabawy animacyjne z grupą „ Kama” : godz. 10.00

boisko sportowe przy Urzędzie Gminy Gidle 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Nominacje do 38 MDFPiT w Koninie

W miniony weekend (od 3 do 5 marca) w Konińskim Domu Kultury trwały Ogólnopolskie Eliminacje Dzieci Śpiewających do 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2017.

Na przesłuchania przyjechało ponad 400 młodych, utalentowanych wokalistów z całej Polski. Najmłodszy uczestnik eliminacji miał 4 latka, najstarsi - 16 lat.

 


Uczestników oceniało jury w składzie: Wanda Kwietniewska – muzyk, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, wiceprzewodnicząca SAWP (Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych) – Warszawa; Joanna Stefańska-Matraszek – solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej wokalistyka – Warszawa; Janusz Tylman – muzyk, kompozytor, pianista, twórca musicali, aranżer; przewodniczący jury – Warszawa oraz Ryszard J. Piotrowski – muzyk, aranżer, pedagog, doktor habilitowany sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej dyrygentura; sekretarz jury – Konin.

Wykonawcy, którzy wyśpiewali sobie nominacje przyjadą do Konina w czerwcu na 38. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca i będą rywalizować o Aplauzy i Grand Prix. Wśród nominowanych znalazły się także podopieczne Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach: w kategorii 14-16 lat: Marysia Markiewicz, w kategorii 12-13 lat: Julia Drożdżyńska. Festiwal będzie trwał od 7 do 11 czerwca. To największe tego typu wydarzenie w Europie. Listy nominowanych do Festiwalu można znaleźć na stronie festiwaldzieciecy.pl.

Gratulacje!!!

Więcej w Galerii

 

poniedziałek, 06 marca 2017 10:29