GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

czwartek - piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

Bezpłatne zajęcia Karate KYOKUSHIN - zapisy w biurze GOK w Gidlach

 

 

29.01.2017r. godz. 15.00 - Koncert laureatów festiwalu Kolęd i Pastorałek - Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gidlach

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Gminna Noc Świętojańska

Gminna Noc Świętojańska 24.06.2016r. Pławno

Więcej informacji

 
Dzień Matki w świetlicy w Pławnie

Podopieczni świetlicy w Pławnie pod kierunkiem instruktora p. Marii Gonery w minioną środę przygotowali wyjątkowe niespodzianki dla wszystkich mam z okazji ich święta. Program artystyczny złożony z najpiękniejszych wierszy i piosenek o matce w wykonaniu młodych artystów wywołał wzruszenie i został nagrodzony gromkimi oklaskami. Wśród atrakcji znalazły się także konkursy, gry i zabawy z udziałem mam i ich pociech: min. quiz wiedzy o mamie, konkursy zręcznościowe, taniec z balonami, zabawne gry interaktywne. Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano także słodki poczęstunek. Wspólnie spędzony czas pozwolił przeżyć to wyjątkowe święto w atmosferze radości i wzruszeń.

Więcej w Galerii

 

 
Dzień Mamy w Ludwikowie

W piątek – 27 maja bieżącego roku, w Świetlicy w Ludwikowie odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Matki. Wychowankowie, wraz z instruktorem, przygotowali część artystyczną, wyrażając, za pomocą wierszy i piosenek, swoją miłość, uznanie i szacunek wobec mam. Po przedstawieniu dzieci wręczyły upominki zgromadzonym gościom, po czym wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku. Na zakończenie przeprowadzone zostały zajęcia florystyczne, podczas których wychowankowie, pod okiem instruktora oraz z niewielką pomocą mam, własnoręcznie przygotowywali bukiety dla swoich rodzicielek. Cała uroczystość upłynęła w miłej, wesołej atmosferze. Nie brakowało również wzruszeń, braw i pochwał skierowanych w stronę młodych artystów.

Więcej w Galerii

 

 
Studio Piosenki GOK z Gidel nagrodzone!!!

Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "Majowa Nutka" odbył się w dniach 7-9 maja w częstochowskim Klubie Politechnik. Rekordowa liczba uczestników- 131 podmiotów wykonawczych z Polski, Malty,Estonii, Rumunii, Rosji, Ukrainy- spotkało się podczas festiwalowych zmagań w pięciu kategoriach wiekowych. Liczną grupę finalistów festiwalu stanowili przedstawiciele Studia Piosenki GOK w Gidlach, którzy konkurowali z wokalistami min. z Krakowa, Nowego Targu, Warszawy, Aleksandrowa Łódzkiego, Kluczborka, Siemianowic Śląskich, Kielc i Rzeszowa. Międzynarodowe jury podkreślało wyjątkowy, wysoki poziom wokalny tegorocznych konkursowych prezentacji. Do rąk podopiecznych Studia Piosenki GOK z Gidel trafiły następujące nagrody:

 
Sukcesy Studia Piosenki GOK

W tegorocznym festiwalu "Najpiękniejsze są polskie piosenki", który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim. Przesłuchania festiwalowe rozpoczęły się 2 maja w piotrkowskim MOK, gdzie jury spośród wszystkich 68 solistów wyłoniło 25 osób. Finaliści zaprezentowali się ponownie na festiwalowej scenie 3 maja. Gwiazdą imprezy był zespół „No To Co”, którego członkowie pełnili także rolę jury. Po przesłuchaniu wszystkich wokalistów oceniający przyznali jedną główną nagrodę Wybitnej Gwiazdy oraz tytuły Gwiazd, które przypadły w udziale podopiecznym Studia Piosenki GOK w Gidlach: Marysi Markiewicz, Emilii Rokicie i Miłoszowi Nawrockiemu. Gratulujemy!

Więcej w galerii

 

 
Warsztaty wokalne

Podopieczni Studia Piosenki wzięli udział w wiosennych warsztatach wokalnych przygotowujących do udziału w międzynarodowych festiwalach i konkursach piosenki. Konsultacje prowadził wielokrotny juror festiwali w kraju i w Europie, prezes Stowarzyszenia Wspierania Młodzieży Wokalnie Utalentowanej - Stanisław Zieliński. Wskazówki dotyczące wyboru repertuaru, dykcji, prezentacji scenicznej będą z pewnością wyznacznikiem poszukiwania własnego scenicznego stylu i nowych interpretacji dla młodych wokalistów. Zwłaszcza , że najbliższe dni będą obfitować w festiwalowe emocje: Najpiękniejsze są polskie piosenki w Piotrkowie Trybunalskim, Majowa Nutka w Częstochowie i Złote Talenty w Złotej Pradze- wokaliści studia Piosenki GOK z pewnością wykorzystają zdobyte podczas warsztatów doświadczenie podczas konkursowych zmagań.

Więcej w Galerii

 

 
Koncert maryjny podczas "KĄPIÓŁKI"

1 maja 2016 roku w Gidlach odbyły się uroczystości z okazji 500-lecia znalezienia cudownej Figurki Matki Bożej Gidelskiej. Podczas mszy odbył się tradycyjny obrzęd tzw. "kąpiółki”. Zawsze w pierwszą niedzielę maja Figurka jest zanurzana w poświęconym winie. Ceremonia nawiązuje do znalezienia jej na polu i obmycia oraz pierwszego cudu. W koncercie pieśni maryjnych zaprezentowały się obok Wojskowej Orkiestry Dętej z Radomia, Strażackiej Orkiestry Dętej z Gidel także podopieczne Studia Piosenki GOK w Gidlach: Marysia Markiewicz, Emilia Rokita, Justyna Frączyk i Dominika Musiał.

Więcej w Galerii

 
Festiwal Piosenki Dziecięcej BRZDĄC

W tegorocznym Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Brzdąc udział wzięło 14 przedszkolaków z placówek w Gidlach i Pławnie. Umiejętnie dobrany repertuar, przygotowane kostiumy i rekwizyty oraz wysoki poziom wokalny małych artystów sprawił, że przesłuchaniom festiwalowym towarzyszyła atmosfera zabawy i sportowej rywalizacji. Przedszkolaki wyśpiewały sobie pierwsze i drugie miejsca. Dla każdego uczestnika przygotowano nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Więcej w Galerii

 

 
Rozstrzygnięcie konkursu na "Wielkanocną Palmę"

W dniu 01.04.2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach został rozstrzygnięty konkurs na "Palmę Wielkanocną". Z pośród 21 prac z czterech świetlic ( Pławno, Gowarzów, Ludwików, Stęszów) jury w składzie: Nela Plewińska -  instruktor plastyki, Violetta Ojrzyńska - dyrektor GOK oraz Jarosław Gonera Instruktor Kulturalno- Oświatowy postanowili przyznać następujące miejsca:

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 43