GOK Gidle
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

GOK Gidle

Pierwszy obrazek

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

Nutkaaa

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

 

10.12.2018r. - Festiwal piosenki przedszkolnej "Brzdąc" - sala GOK godz. 9.30 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Otwarcie wystawy poplenerowej

W lipcu gościliśmy w naszej gminie artystów malarzy ze Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków, którzy realizowali u nas projekt „Znane- nieznane”. Na jesień zaplanowano wydanie katalogu dokumentującego pracę artystów podczas trwania projektu. Na uroczystym otwarciu wystawy dn. 04.11.11 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach swoją obecnością zaszczyciła nas znakomita większość malarzy biorących udział w projekcie: Henryk Trojan, Jolanta Betnerowicz, Jan Janusz Waga, Bogusław Maria Piasecki, Marek Miśkiewicz oraz Juliusz Marweg.

 
III Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Wtorkowym przedpołudniem w dn. 08.11 w Sali kameralnej GOK w Gidlach odbył się III Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, w którym udział wzięło 33 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Poziom wykonań wybranych przez dzieci i młodzież utworów był w tym roku bardzo wysoki, stąd jury: Violetta Ojrzyńska, Jolanta Komorowska i Nina Klimczyk postanowiło przyznać więcej nagród, niż zaplanowano. Laureatami festiwalu zostali:

 
Strażackie święto

W niedzielę 18 września 2011 roku odbyły się uroczystości poświęcone jubileuszowi 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Orkiestry Dętej w Gidlach. Po mszy św. oraz części oficjalnej na stadionie LKS VIS w Gidlach w krótkim koncercie zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Gidel – wzmocniona przez muzyków Pławińskiej Orkiestry Dętej. Zespół ludowy „Nadwarcianki” także przygotował dla jubilatów niespodziankę: przyśpiewki i piosenki o tematyce strażackiej. Obszerna relacja z przebiegu uroczystości znajduje się na oficjalnej stronie UG w Gidlach.

 
Festyn rodzinny w Gowarzowie

Wakacyjny festyn dla mieszkańców Gowarzowa i okolicznych miejscowości zorganizowali strażacy OSP Gowarzów przy współudziale instruktora i wychowanków świetlicy. Wśród wielu atrakcji znalazły się: mecz „Ojcowie- synowie”, pokazy strażackie, kawiarenka, dmuchańce i trampolina dla dzieci, wspólne biesiadowanie i zabawa z zespołem muzycznym Retro. Mimo niesprzyjającej aury rodzinne świętowanie trwało do późnych godzin nocnych.

 
Wakacyjny plener malarski w Olsztynie

Podopieczni instruktora sekcji plastycznych GOK p. Neli Plewińskiej licznie uczestniczyli dn. 12 sierpnia w I wakacyjnym plenerze malarskim „Olsztyn 2011”. Piękno krajobrazu Jury Krakowsko- Częstochowskiej urzekło młodych artystów, dzięki czemu powstało wiele prac różnorodnych pod względem metod, stylu i techniki wykonania. Dla każdego uczestnika pleneru przygotowaliśmy słodki poczęstunek. Efekty pracy adeptów sztuki plastycznej będziemy mogli podziwiać podczas poplenerowej wystawy.

 

 
Znane - nieznane

Wtorkowe popołudnie 12 lipca z pewnościa zapisze się na dłużej w pamięci osób zainteresowanych kulturą naszego regionu. Przedstawiciele Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków- 12 artystów z Polski i Europy gościło na Gidelskim Rynku prezentując swoje obrazy. Wystawa była efektem organizacji dziesięciodniowego pleneru malarskiego „Znane- nieznane”, podczas którego artyści malowali najciekawsze – ich zdaniem- miejsca w naszej gminie. Podczas trwania wystawy można było wysłuchać koncertu utalentowanego artysty praskiego Bohumira Boba Hochmana z Czech. Owocem współpracy ze Stowarzyszeniem będzie wydany jesienią album dokumentujący pobyt malarzy w gminie Gidle.

 
III Gminna Noc Świętojańska

Noc Świętojańska, obchodzona z 23 na 24 czerwca, zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie. Obchodzone w okresie letniego przesilenia, było świętem jedności, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobiety, urodzaju i płodności, miłości i radości, pełnym magii i wróżb

 
Powitanie wakacji

Wychowankowie świetlicy w Ciężkowicach 08.07.2011r zakończyli rok szkolny 2010/2011 witając tym samym wakacyjne leniuchowanie. Poczęstunek przy grillu towarzyszył rozdaniu nagród i upominków za czynny udział w zajęciach prowadzonych w świetlicy. Główne nagrody trafiły do rąk Marty Ociepy, Sebastiana Ociepy oraz Martyny Grządziel.

 
Zakończenie roku szkolnego sekcji GOK

Opiekunowie sekcji GOK wraz z podopiecznymi i rodzicami oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym podsumowaniu działalności GOK w roku szkolnym 2000/11. Wszystkim uczestnikom zajęć wręczono pamiątkowe dyplomy, przy wspólnym słodkim poczęstunku wysłuchano koncertu złożonego z utworów przygotowanych przez działające sekcję keyboardową i gitarową.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 57