GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

 

08.08.2018r. - „ Dziecięcy raj” - zabawy animacyjne z grupą „ Kama” : godz. 10.00

boisko sportowe przy Urzędzie Gminy Gidle 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Wakacyjny plener malarski w Olsztynie

Podopieczni instruktora sekcji plastycznych GOK p. Neli Plewińskiej licznie uczestniczyli dn. 12 sierpnia w I wakacyjnym plenerze malarskim „Olsztyn 2011”. Piękno krajobrazu Jury Krakowsko- Częstochowskiej urzekło młodych artystów, dzięki czemu powstało wiele prac różnorodnych pod względem metod, stylu i techniki wykonania. Dla każdego uczestnika pleneru przygotowaliśmy słodki poczęstunek. Efekty pracy adeptów sztuki plastycznej będziemy mogli podziwiać podczas poplenerowej wystawy.

 

 
Znane - nieznane

Wtorkowe popołudnie 12 lipca z pewnościa zapisze się na dłużej w pamięci osób zainteresowanych kulturą naszego regionu. Przedstawiciele Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków- 12 artystów z Polski i Europy gościło na Gidelskim Rynku prezentując swoje obrazy. Wystawa była efektem organizacji dziesięciodniowego pleneru malarskiego „Znane- nieznane”, podczas którego artyści malowali najciekawsze – ich zdaniem- miejsca w naszej gminie. Podczas trwania wystawy można było wysłuchać koncertu utalentowanego artysty praskiego Bohumira Boba Hochmana z Czech. Owocem współpracy ze Stowarzyszeniem będzie wydany jesienią album dokumentujący pobyt malarzy w gminie Gidle.

 
III Gminna Noc Świętojańska

Noc Świętojańska, obchodzona z 23 na 24 czerwca, zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie. Obchodzone w okresie letniego przesilenia, było świętem jedności, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobiety, urodzaju i płodności, miłości i radości, pełnym magii i wróżb

 
Powitanie wakacji

Wychowankowie świetlicy w Ciężkowicach 08.07.2011r zakończyli rok szkolny 2010/2011 witając tym samym wakacyjne leniuchowanie. Poczęstunek przy grillu towarzyszył rozdaniu nagród i upominków za czynny udział w zajęciach prowadzonych w świetlicy. Główne nagrody trafiły do rąk Marty Ociepy, Sebastiana Ociepy oraz Martyny Grządziel.

 
Zakończenie roku szkolnego sekcji GOK

Opiekunowie sekcji GOK wraz z podopiecznymi i rodzicami oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym podsumowaniu działalności GOK w roku szkolnym 2000/11. Wszystkim uczestnikom zajęć wręczono pamiątkowe dyplomy, przy wspólnym słodkim poczęstunku wysłuchano koncertu złożonego z utworów przygotowanych przez działające sekcję keyboardową i gitarową.

 
Wernisaż prac sekcji plastycznej

22 czerwca dzieci i młodzież działająca w sekcji plastycznej GOK zaprosiła do sala kameralnej rodziny, przyjaciół i znajomych na wernisaż swoich prac. Wystawiane prace były wynikiem twórczej działalności młodych artystów podczas zajęć plastycznych. Można było podziwiać wytwory dziecięcej wyobraźni powstałe przy użyciu wielu technik plastycznych min. obrazy olejne, pastele, rzeźby itd. Przy słodkim poczęstunku zaproszeni goście i artyści zakończyli rok działalności sekcji.

 
II edycja Gminnego Konkursu Profilaktycznego „Nałogi- droga donikąd”

GOK w Gidlach współdziałając z zorganizował konkurs profilaktyczny celem którego była promocja zdrowego stylu życia jako świadomego wyboru życia bez nałogów, nauka odpowiedzialności za własne zdrowie, oraz uświadomienie dzieciom i młodzieży konieczności zachowania swojej indywidualności, nie poddawania się istniejącym destrukcyjnym trendom stosowania różnego rodzaju używek.

 

W konkursie wzięło udział łącznie 47 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne. Decyzją jury w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody otrzymali:

 
Sukcesy Orkiestry Dętej z Pławna
5 czerwca na rynku w Twardogórze odbył się III Twardogórski Przegląd Orkiestr Dętych. Do udziału w przeglądzie zgłosiła się także Orkiestra Dęta z Pławna pod batutą kapelmistrza p. Adama Tomczyka. Zgromadzona publiczność wysłuchała koncertów: Twardogórskiej Orkiestry Dętej, Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gmin Powiatu Kępińskiego, Miejsko - Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Skalmierzyce oraz Orkiestry Dętej z Pławna. Nagrodzeni pucharem i nagrodą pieniężną członkowie Orkiestry pożegnali gościnny twardogórski rynek.
 
LATO Z POWIATEM RADOMSZCZAŃSKIM ZA NAMI

Podczas tegorocznego festynu Lato z Powiatem Radomszczańskim który odbył się w minioną niedzielę w Jedlnie (gmina Ładzice) zaprezentowała się także nasza gmina Gidle, biorąc udział w V Paradzie Gmin. Na scenie pokaz swoich muzycznych możliwości dały Orkiestry Dęte z Pławna i Gidel oraz zespół ludowy „Nadwarcianki”, za co zostali nagrodzeni pucharami i pamiątkowymi dyplomami przez Starostę Powiatu Radomszczańskiego Roberta Zakrzewskiego i Wójt Gminy Ładzice – Wiolettę Pichit.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 56