GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

17.01.2018r. - XII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek godz. 9.00

 

19.01.2018r. Koncert laureatów XII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

godz. 15.30 - Klasztor Gidle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
PROJEKT „GMINA GIDLE DAWNIEJ I DZIŚ”

Od lipca do grudnia w GOK-u w Gidlach trwały działania związane z realizacją projektu „Gmina Gidle dawniej i dziś - sposobem na integrację społeczną mieszkańców” współfinansowanego przez  Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wraz z firmą Apus przygotowano w ramach projektu przedsięwzięcia mające na celu integrację społeczno-pokoleniową mieszkańców Gminy Gidle, zainicjowanie swego rodzaju „pomostu pokoleń” pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Projekt zakładał przeprowadzenie warsztatów regionalnych, które kultywują tradycje naszej gminy, a ich efekty przekazane zostaną kolejnym pokoleniom.

 
WIGILIJNY WIECZÓR

Wigilijne spotkanie opłatkowe odbyło się w świetlicy w Pławnie. Wychowankowie świetlicy pod opieką p. Marii Gonery przygotowali wigilijne potrawy, oraz świąteczne, piękne dekoracje sali. Wspólne śpiewanie kolęd  wprawiło uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój, a w świetlicy zapanowała charakterystyczna dla okresu bożonarodzeniowego niepowtarzalna atmosfera.

 
SPEKTAKL „KRZYŻ I KORONA”

Na scenie GOK-u w Gidlach w niedzielne popołudnie 12 grudnia zagościł Teatr Miejski Źródło z Radomska. W sztuce „Krzyż i Korona czyli rzecz o świętości”  grupa młodych, zdolnych aktorów - amatorów, przeniosła widzów do roku 1382, w którym odbywa się zjazd najzacniejszych możnowładców ziem polskich. Gromadzi ich jeden wspólny cel - wybór następcy tronu po śmierci Ludwika Węgierskiego.

 
GMINNE MIKOŁAJKI

6 grudnia na ulicach miejscowości naszej gminy pojawił się Mikołaj, który dla każdego - w zamian za krótką rozmowę- oferował słodki poczęstunek. Przechodnie, ekspedientki w sklepach, pracownicy Urzędu gminy i podległych jednostek zostali przez Mikołaja przepytani i nagrodzeni cukierkami.

 
KONKURS „MOJA GMINA W STAREJ FOTOGRAFII”

W ogłoszonym przez GOK w Gidlach konkursie „Moja gmina w starej fotografii” skierowanym do uczniów szkół zapoczątkowano działania skierowane na realizację projektu, którego celem jest kultywowanie tradycji naszego regionu. Laureatami konkursu fotograficznego zostali:

I miejsce- Adrianna Strączyńska za zdjęcie Orkiestry przy zakładzie Gidlanka – ok. 1960r

II miejsce- Julia Rokita za zdjęcie budynku PSP w Ciężkowicach obecnie

II miejsce Katarzyna Kowalska za zdjęcie Kościółka Modrzewiowego – 1968 r.

III miejsce Krzysztof Cudak za zdjęcie przedstawiające budynek szkoły we Włynicach- 1963

 
II FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH I ŻOŁNIERKICH

Podczas II Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich, który odbył się w listopadzie w siedzibie GOK w Gidlach zaprezentowało się 32 wykonawców – uczniów szkół z terenu naszej gminy, a także Żytna i Garnku. Celem  organizowanego po raz drugi festiwalu jest popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich w polskich pieśniach patriotycznych; kultywowanie tradycji narodowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia. Wysoki poziom wykonawczy sprawił, że niełatwo było wyłonić zwycięzców.

 
WYSTAWA „PĘDZLEM I DŁUTEM”

Podczas zorganizowanej 27 października przez ROK w Łodzi i MDK w Radomsku wystawy „Pędzlem i dłutem” zaprezentowano prace ludowych artystów nieprofesjonalnych powiatu radomszczańskiego – w tym mieszkańców naszej gminy. W koncercie otwierającym wystawę zaprezentowali się podopieczni Studia Piosenki GOK w Gidlach przedstawiając nastrojowe ballady we własnych interpretacjach, które zostały ciepło przyjęte przez zgromadzoną publiczność.

 
Spektakl " Nasza Klasa"

W spektaklu „Nasza klasa” wystawianego na deskach radomszczańskiego MDK- u z okazji obchodzonego w Radomsku Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej zaprezentowali się wokaliści działający w Studiu Piosenki GOK w Gidlach. Owacyjnie przyjęty program został przygotowany w formie widowiska multimedialnego światło- dźwięk przy współudziale uczniów ZSE-E w Radomsku. Spektakl reżyserowała dyrektor GOK p. Violetta Ojrzyńska.

 
Dożynki Gminne

DOŻYNKI

Tegoroczne „Dożynki” stały się doskonałym miejscem do zaprezentowania zgromadzonym mieszkańcom naszej gminy dorobku GOK-u w Gidlach. W części artystycznej można było wysłuchać koncertu orkiestry Dętej z Pławna, występy Zespołu Ludowego Nadwarcianki oraz montaż słowno-muzyczny wychowanków Świetlicy Wiejskiej w Pławnie. Na scenie zaprezentowały się również sekcje działające w GOK w Gidlach: Studio Piosenki i sekcja Keyboardzistów. Po raz pierwszy zorganizowano także stoisko GOK z pracami plastycznymi dzieci i młodzieży działającej w sekcji plastycznej GOK i rękodzielnictwa w świetlicach wiejskich. Instruktorzy świetlic  GOK przygotowali  słodki poczęstunek, z którego dochód przeznaczono na potrzeby wychowanków każdej świetlicy.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 53