GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

02.06.2018r. Studio Piosenki GOK zaprasza na Dni Radomska godz. 15.00

 

22.06.2018r. Rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego ' Nałogi drogą donikąd"

 

23.06.2018r. Gminna Noc Świętojańska - Pławno godz. 18.00


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
KONKURS INTERPRETACJE

31maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach po raz drugi odbyła się edycja festiwalu INTERPRETACJE, w którym udział wzięło 35 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. Celem festiwalu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży dorobku i twórczości polskich wykonawców i kompozytorów oraz uwrażliwienie młodego pokolenia na rozumienie tekstu piosenek.

Po burzliwych naradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 
ENGLISH SONG

Organizatorem Festiwalu Piosenki Angielskiej English Song, który odbył się 10 maja było Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gidlach. Wśród uczestników Festiwalu znaleźli się uczniowie min. z Gidel, Pławna, Gomunic, Żytna, Garnku, Zawady, Kłomnic. Laureatką pierwszego miejsca została wokalistka Studia Piosenki GOK – Paulina Politowicz, która wykonała utwór ‘My Road”. Gratulujemy!

 
ZŁOTY GŁOS ZDOBYTY

W dniu 2 maja 2011 r. w MDK w Piotrkowie Trybunalskim odbył się I Piotrkowski Festiwal Piosenki "Najpiękniejsze są polskie piosenki". Celem festiwalu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży dorobku i twórczości wybitnych polskich wykonawców. W roku bieżącym obowiązywał tylko repertuar następujących wykonawców: Haliny Frąckowiak, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Andrzeja Rybińskiego, „Czerwonych Gitar”, „No to co”, „Skaldów”, i „2 +1”. W pierwszym etapie wzięło udział około 150 solistów w trzech kategoriach wiekowych.

 
Kolejny laur dla Marysi

W piątek, 20 maja 2011 roku, w Parku „Solidarność” w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się rozstrzygnięcie 45  Ogólnopolskiego  Integracyjnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Tomaszowska Wiosna 2011”.

Konkurs jest doroczną imprezą popularyzującą wykonanie utworów wokalnych oraz prezentującą dorobek śpiewających dzieci i młodzieży szkolnej. Celem konkursu – obok promocji dziecięcej twórczości – jest integracja muzycznych środowisk, w tym dzieci niepełnosprawnych.

 
Sukces Studia Piosenki

W sali widowiskowej  Klubu Politechnik  Akademickiego Centrum Kultury w Częstochowie w minioną niedzielę -15 maja - przed międzynarodowym jury zaprezentowali się finaliści XX Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Majowa Nutka". W przesłuchaniach kwalifikacyjnych – w marcu – udział wzięło ok. 160 podmiotów wykonawczych w czterech kategoriach. Naszą placówkę reprezentowały: w kategorii do 10 lat Maria Markiewicz, w kategorii do 20 lat – siostry Aneta i Katarzyna Dębskie.

 
POCIĄG NA SCENĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zorganizowały konkurs wokalny „Pociąg na scenę", którego przesłuchania odbyły się 17 kwietnia w Katowicach. Konkurs adresowano do uczniów w wieku 7 -16 lat, a jego celem było podjęcie działań, których intencją jest edukacja muzyczna najmłodszego pokolenia, zaszczepienie zainteresowania koleją dzieci i młodzieży, poprzez śpiewanie piosenek o tematyce kolejowej oraz popularyzacja aktywności muzycznej wśród najmłodszych.

 
MAJOWE NUTKI

Wokalistki Studia Piosenki działającego przy GOK w Gidlach – Marysia Markiewicz, Aneta Dębska i Katarzyna Dębska wzięły udział w ogólnopolskich przesłuchaniach do finału XIX Międzynarodowego Festiwalu Majowa Nutka, które odbyły się 13 marca w Częstochowie. Do przesłuchań przystąpiło około 140 utalentowanych wokalistów min. z Krakowa, Szczecina, Warszawy, Ostrowca Wielkopolskiego, Kluczborka. Mimo wyjątkowo wysokiego poziomu festiwalowych zmagań podopiecznym prowadzącej Studio Piosenki GOK p. Violetty Ojrzyńskiej zakwalifikowali się do międzynarodowego etapu.

 
WYŚPIEWANE NAGRODY

Aż 87 osób zmierzyło się w tegorocznym konkursie wokalnym "Mikrofon", którego ideą jest promocja młodych, utalentowanych, wokalistów-amatorów. Popularność tego konkursu wciąż jest duża, mimo że była to już jedenasta edycja. Przesłuchania odbyły się 12 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Wokalistów oceniali jurorzy z najwyższej półki: Karolina Sambor-Kobiałka, śpiewaczka operetkowa, Renata Lis, wokalistka, muzykolog i Frank Parker, światowej sławy perkusista. Wokalistki Studia Piosenki GOK w Gidlach wyśpiewały w swoich kategoriach wiekowych następujące nagrody:

 
STRAŻ PRZYCHODZI Z POMOCĄ - KONKURS PLASTYCZNY

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej zaprosiła dzieci i młodzież naszej gminy do udziału w XIII już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Tegoroczna edycja będzie przebiegać pod hasłem „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą". Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży różnorodności działań zawodu strażaka podczas pełnienia służby. Konkurs promuje wiedzę na temat działalności służb ratowniczych, szczególnie straży pożarnej, uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. W dn. 10 marca rozstrzygnięto etap gminny konkursu, gdzie – zgodnie z Regulaminem- spośród 104 nadesłanych prac wyłoniono po 5 w każdej spośród czterech kategorii. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 50 z 53