GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

04.07.2018r. - Turniej Tenisa Stołowego - Ludwików godz. 11.00

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Nadwarcianki

Zespół ludowy „Nadwarcianki” gościł 13 listopada na – jak zawsze- uroczystym spotkaniu Koła Związku Emerytów i Rencistów z Pławna. Coroczne wspólne biesiadowanie emerytów wiąże się z wręczaniem medali honorowych, legitymacji członkowskich i jubileuszowych gratulacji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz gminnych, powiatowych, władz związkowych oraz członkowie Związku.

 
Otwarcie wystawy poplenerowej

W lipcu gościliśmy w naszej gminie artystów malarzy ze Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków, którzy realizowali u nas projekt „Znane- nieznane”. Na jesień zaplanowano wydanie katalogu dokumentującego pracę artystów podczas trwania projektu. Na uroczystym otwarciu wystawy dn. 04.11.11 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach swoją obecnością zaszczyciła nas znakomita większość malarzy biorących udział w projekcie: Henryk Trojan, Jolanta Betnerowicz, Jan Janusz Waga, Bogusław Maria Piasecki, Marek Miśkiewicz oraz Juliusz Marweg.

 
III Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Wtorkowym przedpołudniem w dn. 08.11 w Sali kameralnej GOK w Gidlach odbył się III Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, w którym udział wzięło 33 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Poziom wykonań wybranych przez dzieci i młodzież utworów był w tym roku bardzo wysoki, stąd jury: Violetta Ojrzyńska, Jolanta Komorowska i Nina Klimczyk postanowiło przyznać więcej nagród, niż zaplanowano. Laureatami festiwalu zostali:

 
Strażackie święto

W niedzielę 18 września 2011 roku odbyły się uroczystości poświęcone jubileuszowi 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Orkiestry Dętej w Gidlach. Po mszy św. oraz części oficjalnej na stadionie LKS VIS w Gidlach w krótkim koncercie zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Gidel – wzmocniona przez muzyków Pławińskiej Orkiestry Dętej. Zespół ludowy „Nadwarcianki” także przygotował dla jubilatów niespodziankę: przyśpiewki i piosenki o tematyce strażackiej. Obszerna relacja z przebiegu uroczystości znajduje się na oficjalnej stronie UG w Gidlach.

 
Festyn rodzinny w Gowarzowie

Wakacyjny festyn dla mieszkańców Gowarzowa i okolicznych miejscowości zorganizowali strażacy OSP Gowarzów przy współudziale instruktora i wychowanków świetlicy. Wśród wielu atrakcji znalazły się: mecz „Ojcowie- synowie”, pokazy strażackie, kawiarenka, dmuchańce i trampolina dla dzieci, wspólne biesiadowanie i zabawa z zespołem muzycznym Retro. Mimo niesprzyjającej aury rodzinne świętowanie trwało do późnych godzin nocnych.

 
Wakacyjny plener malarski w Olsztynie

Podopieczni instruktora sekcji plastycznych GOK p. Neli Plewińskiej licznie uczestniczyli dn. 12 sierpnia w I wakacyjnym plenerze malarskim „Olsztyn 2011”. Piękno krajobrazu Jury Krakowsko- Częstochowskiej urzekło młodych artystów, dzięki czemu powstało wiele prac różnorodnych pod względem metod, stylu i techniki wykonania. Dla każdego uczestnika pleneru przygotowaliśmy słodki poczęstunek. Efekty pracy adeptów sztuki plastycznej będziemy mogli podziwiać podczas poplenerowej wystawy.

 

 
Znane - nieznane

Wtorkowe popołudnie 12 lipca z pewnościa zapisze się na dłużej w pamięci osób zainteresowanych kulturą naszego regionu. Przedstawiciele Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków- 12 artystów z Polski i Europy gościło na Gidelskim Rynku prezentując swoje obrazy. Wystawa była efektem organizacji dziesięciodniowego pleneru malarskiego „Znane- nieznane”, podczas którego artyści malowali najciekawsze – ich zdaniem- miejsca w naszej gminie. Podczas trwania wystawy można było wysłuchać koncertu utalentowanego artysty praskiego Bohumira Boba Hochmana z Czech. Owocem współpracy ze Stowarzyszeniem będzie wydany jesienią album dokumentujący pobyt malarzy w gminie Gidle.

 
III Gminna Noc Świętojańska

Noc Świętojańska, obchodzona z 23 na 24 czerwca, zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie. Obchodzone w okresie letniego przesilenia, było świętem jedności, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobiety, urodzaju i płodności, miłości i radości, pełnym magii i wróżb

 
Powitanie wakacji

Wychowankowie świetlicy w Ciężkowicach 08.07.2011r zakończyli rok szkolny 2010/2011 witając tym samym wakacyjne leniuchowanie. Poczęstunek przy grillu towarzyszył rozdaniu nagród i upominków za czynny udział w zajęciach prowadzonych w świetlicy. Główne nagrody trafiły do rąk Marty Ociepy, Sebastiana Ociepy oraz Martyny Grządziel.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 49 z 54