GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

17.01.2018r. - XII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek godz. 9.00

 

19.01.2018r. Koncert laureatów XII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

godz. 15.30 - Klasztor Gidle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Sukces Studia Piosenki

W sali widowiskowej  Klubu Politechnik  Akademickiego Centrum Kultury w Częstochowie w minioną niedzielę -15 maja - przed międzynarodowym jury zaprezentowali się finaliści XX Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Majowa Nutka". W przesłuchaniach kwalifikacyjnych – w marcu – udział wzięło ok. 160 podmiotów wykonawczych w czterech kategoriach. Naszą placówkę reprezentowały: w kategorii do 10 lat Maria Markiewicz, w kategorii do 20 lat – siostry Aneta i Katarzyna Dębskie.

 
POCIĄG NA SCENĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zorganizowały konkurs wokalny „Pociąg na scenę", którego przesłuchania odbyły się 17 kwietnia w Katowicach. Konkurs adresowano do uczniów w wieku 7 -16 lat, a jego celem było podjęcie działań, których intencją jest edukacja muzyczna najmłodszego pokolenia, zaszczepienie zainteresowania koleją dzieci i młodzieży, poprzez śpiewanie piosenek o tematyce kolejowej oraz popularyzacja aktywności muzycznej wśród najmłodszych.

 
MAJOWE NUTKI

Wokalistki Studia Piosenki działającego przy GOK w Gidlach – Marysia Markiewicz, Aneta Dębska i Katarzyna Dębska wzięły udział w ogólnopolskich przesłuchaniach do finału XIX Międzynarodowego Festiwalu Majowa Nutka, które odbyły się 13 marca w Częstochowie. Do przesłuchań przystąpiło około 140 utalentowanych wokalistów min. z Krakowa, Szczecina, Warszawy, Ostrowca Wielkopolskiego, Kluczborka. Mimo wyjątkowo wysokiego poziomu festiwalowych zmagań podopiecznym prowadzącej Studio Piosenki GOK p. Violetty Ojrzyńskiej zakwalifikowali się do międzynarodowego etapu.

 
WYŚPIEWANE NAGRODY

Aż 87 osób zmierzyło się w tegorocznym konkursie wokalnym "Mikrofon", którego ideą jest promocja młodych, utalentowanych, wokalistów-amatorów. Popularność tego konkursu wciąż jest duża, mimo że była to już jedenasta edycja. Przesłuchania odbyły się 12 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Wokalistów oceniali jurorzy z najwyższej półki: Karolina Sambor-Kobiałka, śpiewaczka operetkowa, Renata Lis, wokalistka, muzykolog i Frank Parker, światowej sławy perkusista. Wokalistki Studia Piosenki GOK w Gidlach wyśpiewały w swoich kategoriach wiekowych następujące nagrody:

 
STRAŻ PRZYCHODZI Z POMOCĄ - KONKURS PLASTYCZNY

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej zaprosiła dzieci i młodzież naszej gminy do udziału w XIII już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Tegoroczna edycja będzie przebiegać pod hasłem „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą". Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży różnorodności działań zawodu strażaka podczas pełnienia służby. Konkurs promuje wiedzę na temat działalności służb ratowniczych, szczególnie straży pożarnej, uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. W dn. 10 marca rozstrzygnięto etap gminny konkursu, gdzie – zgodnie z Regulaminem- spośród 104 nadesłanych prac wyłoniono po 5 w każdej spośród czterech kategorii. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

 
W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Silna ekipa w liczbie 52 wychowanków świetlic GOK i sześciu opiekunów odwiedziła basen SOLPARK w Kleszczowie. Podróż minęła sympatycznie, a sama kąpiel w basenie stała się atrakcją zarówno dla młodszych dzieci jak i młodzieży korzystających z wodnych atrakcji. Zjeżdżalnie, jacuzzi oraz  baseny sportowy i rekreacyjny zostały zdominowane przez naszą grupę. Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Zanim wychowankowie dotarli do domu, już w drodze powrotnej planowali następną podróż do Kleszczowa.

 
ATRAKCJE ZIMOWE

Podczas ferii zimowych świetlice wiejskie przygotowały dla wychowanków wiele form aktywnego spędzania wolnego czasu, wśród nich zabawy choinkowe (świetlica w Pławnie i Ludwikowie), dyskoteki (świetlica Gowarzów) oraz szereg konkursów i turniejów sportowych - w zależności od specyfiki działań świetlicowych - min. rozgrywki bilardowe, rozgrywki tenisa stołowego, rozgrywki w piłkarzyki, turnieje play –station.

 
WSPÓLNE KONCERTOWANIE

Dnia 30.01.2011r. o godzinie 15.00 w Klasztorze Wniebowzięcia NMP w Gidlach odbył się Koncert Laureatów V Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Publiczność tłumnie przybyła kolędować wspólnie z laureatami festiwalowych przesłuchań, które odbyły się tuż przed feriami w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach. Kolędy i pastorałki zaprezentowało wówczas 62 uczestników. Komisja konkursowa: Violetta Ojrzyńska – dyrektor GOK, Nina Klimczyk – wokalistka, Jolanta Komorowska- dyrektor GBP, o. Marek Grzelczak – przeor klasztoru O. Dominikanów postanowiło przyznać następujące nagrody:

 
ŚWIĄTECZNE PIOSENKI
W niedzielę, 16 stycznia, w Klasztorze Franciszkanów w Radomsku o godz. 11.00 odbył się koncert finałowy VIII Otwartego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych "Hej, Panie Jezu". Wzięło w nim udział 47 wykonawców ze szkół i placówek powiatu radomszczańskiego.

 

Pierwsze miejsce pastorałką „A to już święta" w kategorii 7-10 lat wyśpiewała uczennica PSP w Gidlach, wokalistka Studia Piosenki GOK – Marysia Markiewicz.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 49 z 52