GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

 

08.08.2018r. - „ Dziecięcy raj” - zabawy animacyjne z grupą „ Kama” : godz. 10.00

boisko sportowe przy Urzędzie Gminy Gidle 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
VI Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

17 stycznia w Sali kameralnej GOK w Gidlach od godz. 9.00 rozpoczęły się przesłuchania konkursowe VI Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat łącznie zaprezentowało się 47 wykonawców. Jury w składzie: Violetta Ojrzyńska – dyrektor GOK, Jolanta Komorowska – dyrektor GBP, Nina Klimczyk – wokalistka oraz Bożena Olszewska – przedstawiciel Fundacji Rozwoju Ruchu Pielgrzymkowego i Turystycznego w Gidlach postanowiło przyznać:

 
Kolędowanie u Franciszkanów

     W niedzielę, 15 stycznia, w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (Klasztor Franciszkanów) po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 11.00 odbył się koncert finałowy IX Otwartego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych "Hej, Panie Jezu". Wśród nagrodzonych znalazła się podopieczna Studia Piosenki GOK z Gidel Marysia Markiewicz, która wyśpiewała II miejsce w kategorii 10-12 lat. Gratulujemy!

 Galeria

 
„Hej, Panie Jezu"

      Hej, Panie Jezu" to hasło konkursu kolęd, Dzieci ze szkół i parafii powiatu radomszczańskiego śpiewały kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe podczas IX Otwartego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych "Hej, Panie Jezu", który odbył się 10 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.
Ponad 70 uczestników wystąpiło w trzech kategoriach wiekowych. Gminny Ośrodek Kultury reprezentowała dziesięcioletnia uczennica PSP w Gidlach Marysia Markiewicz. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w niedzielę 15 stycznia o godz. 11.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów

w Radomsku. Organizatorami są: ZS-G nr 1, PSP nr 3, ZS-G nr 2, ZS-G nr 7 oraz MDK.

Honorowy patronat nad konkursem objął arcybiskup Stanisław Nowak.

Galeria

 
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W XX Finale WOŚP, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko", wzięło udział 120 tys. wolontariuszy w całej Polsce oraz za granicą. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Na konto Fundacji ciągle wpływają informacje od 1700 sztabów pracujących przy finale na całym świecie.

 
Hej Kolęda

     Koncert kolęd i pastorałek „Wesołe kolędowanie” odbył się 6 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Na scenie wystąpili m. in. Beata Garbarz-Hebda, Dominika Szwed-Kipigroch, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku, siostry: Anna, Katarzyna i Kinga Kabzińskie, młodzi artyści ze Studia Wokalnego MDK, Studia Piosenki GOK w Gidlach oraz Orkiestra Dęta z Pławna.

Koncert prowadziła dyrektor GOK w Gidlach Violetta Ojrzyńska.

 Galeria

 
Koncert Noworoczny

W dn. 29 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach odbył się uroczysty Koncert Noworoczny w wykonaniu studenta Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu - mieszkańca Gidel – Tomasza Mirowskiego. Młody artysta zaprezentował się w repertuarze klasycznym J.S.Bacha, E. Ysaye, A. Bazini i innych. Na zakończenie koncertu można było usłyszeć także kolędy, które pozwoliły zachować na dłużej podniosły, rodzinny nastrój świąt.

Galeria

 
Pomóżmy Dominice

Dominika Dziuba jest czteroletnią mieszkanką naszej gminy. Dziewczynka urodziła się z niedotlenieniem w zamartwicy głowy i twarzy. Ma wodogłowie normotensyjne, cierpi na dysplazję oskrzelowo- płucną, jest pod opieką okulisty, ma także niedosłuch obustronny. Dziś jest stale rehabilitowana, potrzebuje specjalistycznego leczenia, co wiąże się ze znacznymi wydatkami.

 
Wieczór wigilijny w Pławnie

Wychowankowie świetlicy w Pławnie wraz z instruktorem p. Marią Gonera przygotowali wieczorne spotkanie opłatkowe, podczas którego młodzież składała sobie życzenia świąteczne. W blasku lampek choinkowych, przy suto zastawionym stole spotkali się wszyscy – najmłodsi i najstarsi podopieczni-wspólnie przełamując się opłatkiem. Echem kolęd rozbrzmiewała świetlica do późnych godzin wieczornych.

Takie spotkania są w świetlicy w Pławnie tradycją, pozwalając kultywować świąteczny zwyczaj przeżywania świąt w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Galeria

 
Życzenia Świąteczne

Świat wypełnionych radością i miłością ,niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia życzą Dyrekcja i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 49 z 56