GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

 

08.08.2018r. - „ Dziecięcy raj” - zabawy animacyjne z grupą „ Kama” : godz. 10.00

boisko sportowe przy Urzędzie Gminy Gidle 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
I Świętojański Festiwal Orkiestr Dętych w Pławnie

I ŚWIĘTOJAŃSKI FESTIWAL

ORKIESTR DĘTYCH

Pławno 2012

 Organizatorzy:

Pławińskie Towarzystwo Muzyczne, Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach, Gmina Gidle

Cele przeglądu:

  • prezentacja dorobku artystycznego orkiestr dętych
  • podnoszenie poziomu artystycznego orkiestr
  • integracja środowisk muzycznych
  • upowszechnianie kultury muzycznej
  • prezentacja pracy dyrygentów jak i wymiana doświadczeń

 

 

Warunki uczestnictwa:

UWAGA!!! Dopuszcza się udział orkiestr z całej Polski. Maksymalna liczba Orkiestr biorących udział w Przeglądzie to 10 zespołów. O kwalifikacji do Przeglądu decyduje termin zgłoszenia!!!!!

- Każda z orkiestr zobowiązana jest do wykonania jednego utworu o tematyce ludowej, pozostałe utwory są dowolne. Czas programu koncertowego to 20 min.

 

- Orkiestra na czas prezentacji konkursowej udostępnia jury partytury, wyciągi bądź głosy dyrekcyjne wykonywanych utworów.

- Przesłanie na adres organizatora w nieprzekraczalnym terminie do 20 kwietnia 2012 r. wypełnionej karty zgłoszenia.

 
Dzień Babci i Dziadka w świetlicy Gowarzów

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w świetlicy Gowarzów odbył się wieczorek poezji przy świecach, zorganizowany przez dzieci uczęszczające do świetlicy.Zaproszeni goście wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu swoich wnucząt. Atmosferę wspólnej zabawy zapewniono organizując konkursy i zabawy zręcznościowe, w których uczestniczyły wnuczęta i babcie. Wspólnym poczęstunkiem zakończyło się spotkanie, które dostarczyło wychowankom i zaproszonym gościom wzruszeń, niezapomnianych chwil radości przeżywania tego pięknego święta.

Więcej zdjęć w galerii

 
Dzień Babci i Dziadka w świetlicy w Pławnie

Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do spotkania dzieci i młodzieży ze świetlicy w Pławnie z ich ukochanymi babciami i dziadkami. Po południu 29 stycznia wnuczęta zaprezentowały program artystyczny będący wyrazem miłości i oddania dla ich dziadków i babć. Wiersze i piosenki bardzo się podobały, a goście podziękowali artystom gromkimi brawami. Na zakończenie dzieci obdarowały swoich dziadków laurkami i gorącymi uściskami.

 
Ferie Ludwików

     Tegoroczne ferie zimowe w świetlicy w Ludwikowie upłynęły pod znakiem gier, zabaw i rozgrywek sportowych dla dzieci i młodzieży. Okres ferii rozpoczęła zabawa karnawałowa, która odbyła się dnia 28. 01. 2012 roku. Imprezę poprzedziły zajęcia plastyczna, na których dzieci mogły, samodzielnie lub z pomocą instruktora, przygotować maski oraz różnego rodzaju kostiumy. Uczestnicząca w imprezie młodzież chętnie prezentowała własnoręcznie wykonane stroje , które brały udział w konkursie.

 
Ferie na sportowo - Świetlica w Pławnie

Wśród wielu atrakcji przygotowanych podczas ferii zimowych dla podopiecznych świetlicy w Pławnie znalazły się głównie konkurencje sportowe. Wychowankowie rozegrali następujące turnieje: „Mistrz Bilarda”, „Mistrzostwa FIFA 2011”, „Piłkarzyki”, „Rozgrywki w tenisa stołowego” oraz „Turniej gier planszowych”. We wszystkich rozgrywkach brało udział 134 uczestników (niektóre osoby startowały w 2-3 konkurencjach). Dla laureatów I miejsc przygotowano nagrody rzeczowe, dla pozostałych nagrodzonych -słodkie upominki.

Wyniki rozegranych konkurencji przedstawiają się następująco:

 
IV Bal Orkiestry Dętej

Mimo siarczystego mrozu sobotnia noc 4 lutego z pewnością zapisze się w pamięci uczestników IV Balu Orkiestry Dętej z Pławna jako doskonała okazja do niezapomnianej zabawy. 120 osób bawiło się podczas tegorocznego balu, z którego dochód przeznaczony jest na potrzeby Orkiestry. Organizatorzy Balu – Pławińskie Towarzystwo Muzyczne oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach tradycyjnie zapewnili szereg atrakcji towarzyszących zabawie min.: koncert Orkiestry Dętej, pamiątkowe płyty z utworami w wykonaniu Orkiestry oraz konkurs karaoke.

Więcej zdjęć w galerii

 
Koncert galowy VI Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W minioną niedzielę – 22 stycznia- w Klasztorze Ojców Dominikanów w Gidlach odbył się uroczysty koncert laureatów VI Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek połączony z wręczeniem upominków wszystkim nagrodzonym. Licznie zgromadzoną publiczność powitali przeor OO Marek Grzelczak, sekretarz UG p. Urszula Borowik oraz Dyrektor GOK p. Violetta Ojrzyńska.

 
VI Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

17 stycznia w Sali kameralnej GOK w Gidlach od godz. 9.00 rozpoczęły się przesłuchania konkursowe VI Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat łącznie zaprezentowało się 47 wykonawców. Jury w składzie: Violetta Ojrzyńska – dyrektor GOK, Jolanta Komorowska – dyrektor GBP, Nina Klimczyk – wokalistka oraz Bożena Olszewska – przedstawiciel Fundacji Rozwoju Ruchu Pielgrzymkowego i Turystycznego w Gidlach postanowiło przyznać:

 
Kolędowanie u Franciszkanów

     W niedzielę, 15 stycznia, w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (Klasztor Franciszkanów) po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 11.00 odbył się koncert finałowy IX Otwartego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych "Hej, Panie Jezu". Wśród nagrodzonych znalazła się podopieczna Studia Piosenki GOK z Gidel Marysia Markiewicz, która wyśpiewała II miejsce w kategorii 10-12 lat. Gratulujemy!

 Galeria

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 48 z 55