GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

17.01.2018r. - XII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek godz. 9.00

 

19.01.2018r. Koncert laureatów XII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

godz. 15.30 - Klasztor Gidle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Wernisaż prac sekcji plastycznej

22 czerwca dzieci i młodzież działająca w sekcji plastycznej GOK zaprosiła do sala kameralnej rodziny, przyjaciół i znajomych na wernisaż swoich prac. Wystawiane prace były wynikiem twórczej działalności młodych artystów podczas zajęć plastycznych. Można było podziwiać wytwory dziecięcej wyobraźni powstałe przy użyciu wielu technik plastycznych min. obrazy olejne, pastele, rzeźby itd. Przy słodkim poczęstunku zaproszeni goście i artyści zakończyli rok działalności sekcji.

 
II edycja Gminnego Konkursu Profilaktycznego „Nałogi- droga donikąd”

GOK w Gidlach współdziałając z zorganizował konkurs profilaktyczny celem którego była promocja zdrowego stylu życia jako świadomego wyboru życia bez nałogów, nauka odpowiedzialności za własne zdrowie, oraz uświadomienie dzieciom i młodzieży konieczności zachowania swojej indywidualności, nie poddawania się istniejącym destrukcyjnym trendom stosowania różnego rodzaju używek.

 

W konkursie wzięło udział łącznie 47 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne. Decyzją jury w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody otrzymali:

 
Sukcesy Orkiestry Dętej z Pławna
5 czerwca na rynku w Twardogórze odbył się III Twardogórski Przegląd Orkiestr Dętych. Do udziału w przeglądzie zgłosiła się także Orkiestra Dęta z Pławna pod batutą kapelmistrza p. Adama Tomczyka. Zgromadzona publiczność wysłuchała koncertów: Twardogórskiej Orkiestry Dętej, Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gmin Powiatu Kępińskiego, Miejsko - Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Skalmierzyce oraz Orkiestry Dętej z Pławna. Nagrodzeni pucharem i nagrodą pieniężną członkowie Orkiestry pożegnali gościnny twardogórski rynek.
 
LATO Z POWIATEM RADOMSZCZAŃSKIM ZA NAMI

Podczas tegorocznego festynu Lato z Powiatem Radomszczańskim który odbył się w minioną niedzielę w Jedlnie (gmina Ładzice) zaprezentowała się także nasza gmina Gidle, biorąc udział w V Paradzie Gmin. Na scenie pokaz swoich muzycznych możliwości dały Orkiestry Dęte z Pławna i Gidel oraz zespół ludowy „Nadwarcianki”, za co zostali nagrodzeni pucharami i pamiątkowymi dyplomami przez Starostę Powiatu Radomszczańskiego Roberta Zakrzewskiego i Wójt Gminy Ładzice – Wiolettę Pichit.

 
ZŁOTE GODY

W ubiegły piątek – 3 czerwca-  trzynaście par z terenu naszej gminy świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego. Część oficjalna uroczystości odbyła się w sali kameralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach, gdzie – pomimo upału- zjawili się dostojni Jubilaci oraz władze gminy, by wspólnie uczcić Złote Gody.

Wójt gminy Gidle p. Krystyna Kubasiak odznaczyła Jubilatów medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie i gratulowała im tak wspaniałej rocznicy. Uroczystość prowadziła kierownik USC w Gidlach p. Barbara Chaś i dyrektor GOK p. Violetta Ojrzyńska.

 
KONKURS INTERPRETACJE

31maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach po raz drugi odbyła się edycja festiwalu INTERPRETACJE, w którym udział wzięło 35 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. Celem festiwalu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży dorobku i twórczości polskich wykonawców i kompozytorów oraz uwrażliwienie młodego pokolenia na rozumienie tekstu piosenek.

Po burzliwych naradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 
ENGLISH SONG

Organizatorem Festiwalu Piosenki Angielskiej English Song, który odbył się 10 maja było Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gidlach. Wśród uczestników Festiwalu znaleźli się uczniowie min. z Gidel, Pławna, Gomunic, Żytna, Garnku, Zawady, Kłomnic. Laureatką pierwszego miejsca została wokalistka Studia Piosenki GOK – Paulina Politowicz, która wykonała utwór ‘My Road”. Gratulujemy!

 
ZŁOTY GŁOS ZDOBYTY

W dniu 2 maja 2011 r. w MDK w Piotrkowie Trybunalskim odbył się I Piotrkowski Festiwal Piosenki "Najpiękniejsze są polskie piosenki". Celem festiwalu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży dorobku i twórczości wybitnych polskich wykonawców. W roku bieżącym obowiązywał tylko repertuar następujących wykonawców: Haliny Frąckowiak, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Andrzeja Rybińskiego, „Czerwonych Gitar”, „No to co”, „Skaldów”, i „2 +1”. W pierwszym etapie wzięło udział około 150 solistów w trzech kategoriach wiekowych.

 
Kolejny laur dla Marysi

W piątek, 20 maja 2011 roku, w Parku „Solidarność” w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się rozstrzygnięcie 45  Ogólnopolskiego  Integracyjnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Tomaszowska Wiosna 2011”.

Konkurs jest doroczną imprezą popularyzującą wykonanie utworów wokalnych oraz prezentującą dorobek śpiewających dzieci i młodzieży szkolnej. Celem konkursu – obok promocji dziecięcej twórczości – jest integracja muzycznych środowisk, w tym dzieci niepełnosprawnych.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 47 z 51