GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

04.07.2018r. - Turniej Tenisa Stołowego - Ludwików godz. 11.00

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Dzień Babci i Dziadka w świetlicy w Pławnie

Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do spotkania dzieci i młodzieży ze świetlicy w Pławnie z ich ukochanymi babciami i dziadkami. Po południu 29 stycznia wnuczęta zaprezentowały program artystyczny będący wyrazem miłości i oddania dla ich dziadków i babć. Wiersze i piosenki bardzo się podobały, a goście podziękowali artystom gromkimi brawami. Na zakończenie dzieci obdarowały swoich dziadków laurkami i gorącymi uściskami.

 
Ferie Ludwików

     Tegoroczne ferie zimowe w świetlicy w Ludwikowie upłynęły pod znakiem gier, zabaw i rozgrywek sportowych dla dzieci i młodzieży. Okres ferii rozpoczęła zabawa karnawałowa, która odbyła się dnia 28. 01. 2012 roku. Imprezę poprzedziły zajęcia plastyczna, na których dzieci mogły, samodzielnie lub z pomocą instruktora, przygotować maski oraz różnego rodzaju kostiumy. Uczestnicząca w imprezie młodzież chętnie prezentowała własnoręcznie wykonane stroje , które brały udział w konkursie.

 
Ferie na sportowo - Świetlica w Pławnie

Wśród wielu atrakcji przygotowanych podczas ferii zimowych dla podopiecznych świetlicy w Pławnie znalazły się głównie konkurencje sportowe. Wychowankowie rozegrali następujące turnieje: „Mistrz Bilarda”, „Mistrzostwa FIFA 2011”, „Piłkarzyki”, „Rozgrywki w tenisa stołowego” oraz „Turniej gier planszowych”. We wszystkich rozgrywkach brało udział 134 uczestników (niektóre osoby startowały w 2-3 konkurencjach). Dla laureatów I miejsc przygotowano nagrody rzeczowe, dla pozostałych nagrodzonych -słodkie upominki.

Wyniki rozegranych konkurencji przedstawiają się następująco:

 
IV Bal Orkiestry Dętej

Mimo siarczystego mrozu sobotnia noc 4 lutego z pewnością zapisze się w pamięci uczestników IV Balu Orkiestry Dętej z Pławna jako doskonała okazja do niezapomnianej zabawy. 120 osób bawiło się podczas tegorocznego balu, z którego dochód przeznaczony jest na potrzeby Orkiestry. Organizatorzy Balu – Pławińskie Towarzystwo Muzyczne oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach tradycyjnie zapewnili szereg atrakcji towarzyszących zabawie min.: koncert Orkiestry Dętej, pamiątkowe płyty z utworami w wykonaniu Orkiestry oraz konkurs karaoke.

Więcej zdjęć w galerii

 
Koncert galowy VI Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W minioną niedzielę – 22 stycznia- w Klasztorze Ojców Dominikanów w Gidlach odbył się uroczysty koncert laureatów VI Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek połączony z wręczeniem upominków wszystkim nagrodzonym. Licznie zgromadzoną publiczność powitali przeor OO Marek Grzelczak, sekretarz UG p. Urszula Borowik oraz Dyrektor GOK p. Violetta Ojrzyńska.

 
VI Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

17 stycznia w Sali kameralnej GOK w Gidlach od godz. 9.00 rozpoczęły się przesłuchania konkursowe VI Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat łącznie zaprezentowało się 47 wykonawców. Jury w składzie: Violetta Ojrzyńska – dyrektor GOK, Jolanta Komorowska – dyrektor GBP, Nina Klimczyk – wokalistka oraz Bożena Olszewska – przedstawiciel Fundacji Rozwoju Ruchu Pielgrzymkowego i Turystycznego w Gidlach postanowiło przyznać:

 
Kolędowanie u Franciszkanów

     W niedzielę, 15 stycznia, w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (Klasztor Franciszkanów) po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 11.00 odbył się koncert finałowy IX Otwartego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych "Hej, Panie Jezu". Wśród nagrodzonych znalazła się podopieczna Studia Piosenki GOK z Gidel Marysia Markiewicz, która wyśpiewała II miejsce w kategorii 10-12 lat. Gratulujemy!

 Galeria

 
„Hej, Panie Jezu"

      Hej, Panie Jezu" to hasło konkursu kolęd, Dzieci ze szkół i parafii powiatu radomszczańskiego śpiewały kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe podczas IX Otwartego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych "Hej, Panie Jezu", który odbył się 10 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.
Ponad 70 uczestników wystąpiło w trzech kategoriach wiekowych. Gminny Ośrodek Kultury reprezentowała dziesięcioletnia uczennica PSP w Gidlach Marysia Markiewicz. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w niedzielę 15 stycznia o godz. 11.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów

w Radomsku. Organizatorami są: ZS-G nr 1, PSP nr 3, ZS-G nr 2, ZS-G nr 7 oraz MDK.

Honorowy patronat nad konkursem objął arcybiskup Stanisław Nowak.

Galeria

 
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W XX Finale WOŚP, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko", wzięło udział 120 tys. wolontariuszy w całej Polsce oraz za granicą. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Na konto Fundacji ciągle wpływają informacje od 1700 sztabów pracujących przy finale na całym świecie.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 47 z 54