GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

czwartek - piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

Bezpłatne zajęcia Karate KYOKUSHIN - zapisy w biurze GOK w Gidlach

 

19.08.2017r. Piknik Sportowo- Rodzinny - boisko sportowe przy Urzędzie Gminy

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
KONKURS „MOJA GMINA W STAREJ FOTOGRAFII”

W ogłoszonym przez GOK w Gidlach konkursie „Moja gmina w starej fotografii” skierowanym do uczniów szkół zapoczątkowano działania skierowane na realizację projektu, którego celem jest kultywowanie tradycji naszego regionu. Laureatami konkursu fotograficznego zostali:

I miejsce- Adrianna Strączyńska za zdjęcie Orkiestry przy zakładzie Gidlanka – ok. 1960r

II miejsce- Julia Rokita za zdjęcie budynku PSP w Ciężkowicach obecnie

II miejsce Katarzyna Kowalska za zdjęcie Kościółka Modrzewiowego – 1968 r.

III miejsce Krzysztof Cudak za zdjęcie przedstawiające budynek szkoły we Włynicach- 1963

 
II FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH I ŻOŁNIERKICH

Podczas II Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich, który odbył się w listopadzie w siedzibie GOK w Gidlach zaprezentowało się 32 wykonawców – uczniów szkół z terenu naszej gminy, a także Żytna i Garnku. Celem  organizowanego po raz drugi festiwalu jest popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich w polskich pieśniach patriotycznych; kultywowanie tradycji narodowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia. Wysoki poziom wykonawczy sprawił, że niełatwo było wyłonić zwycięzców.

 
WYSTAWA „PĘDZLEM I DŁUTEM”

Podczas zorganizowanej 27 października przez ROK w Łodzi i MDK w Radomsku wystawy „Pędzlem i dłutem” zaprezentowano prace ludowych artystów nieprofesjonalnych powiatu radomszczańskiego – w tym mieszkańców naszej gminy. W koncercie otwierającym wystawę zaprezentowali się podopieczni Studia Piosenki GOK w Gidlach przedstawiając nastrojowe ballady we własnych interpretacjach, które zostały ciepło przyjęte przez zgromadzoną publiczność.

 
Spektakl " Nasza Klasa"

W spektaklu „Nasza klasa” wystawianego na deskach radomszczańskiego MDK- u z okazji obchodzonego w Radomsku Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej zaprezentowali się wokaliści działający w Studiu Piosenki GOK w Gidlach. Owacyjnie przyjęty program został przygotowany w formie widowiska multimedialnego światło- dźwięk przy współudziale uczniów ZSE-E w Radomsku. Spektakl reżyserowała dyrektor GOK p. Violetta Ojrzyńska.

 
Dożynki Gminne

DOŻYNKI

Tegoroczne „Dożynki” stały się doskonałym miejscem do zaprezentowania zgromadzonym mieszkańcom naszej gminy dorobku GOK-u w Gidlach. W części artystycznej można było wysłuchać koncertu orkiestry Dętej z Pławna, występy Zespołu Ludowego Nadwarcianki oraz montaż słowno-muzyczny wychowanków Świetlicy Wiejskiej w Pławnie. Na scenie zaprezentowały się również sekcje działające w GOK w Gidlach: Studio Piosenki i sekcja Keyboardzistów. Po raz pierwszy zorganizowano także stoisko GOK z pracami plastycznymi dzieci i młodzieży działającej w sekcji plastycznej GOK i rękodzielnictwa w świetlicach wiejskich. Instruktorzy świetlic  GOK przygotowali  słodki poczęstunek, z którego dochód przeznaczono na potrzeby wychowanków każdej świetlicy.

 
Uroczyste podsumowanie działalności GOK

Opiekunowie sekcji GOK wraz z podopiecznymi, rodzice oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym podsumowaniu działalności GOK w roku szkolnym 2009/10. Wszystkim uczestnikom zajęć wręczono pamiątkowe dyplomy, laureatom konkursów- nagrody książkowe. Przy wspólnym słodkim poczęstunku wysłuchano koncertu złożonego z utworów przygotowanych przez działające sekcje: Studio Piosenki, sekcję gitarową i keyboardową. Atrakcją był wernisaż prac uczestników zajęć plastycznych GOK, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

 
Orkiestry nagrodzone

Zorganizowany 26 czerwca w Dąbrowie Zielonej Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych zakończył się dla orkiestr działających w naszej gminie sukcesem. Wśród prezentujących się na estradzie orkiestr min. z Mykanowa, Dąbrowy Zielonej, Pińczowa, Przygłowa nagrodzone zostały Orkiestra Dęta z Pławna pod kierownictwem Adama Tomczyka oraz Orkiestra Dęta z Gidel wraz z kapelmistrzem Karolem Pospieszalskim. Sukces był tym większy, iż obie orkiestry reprezentowały naszą gminę na przeglądzie po raz pierwszy. Nagrodzonym gratulujemy życząc kolejnych udanych prezentacji.

 
Dzień Ojca na sportowo

23 czerwca w świetlicy w Gowarzowie z okazji Dnia Ojca zorganizowano mecz Ojcowie – Synowie, w którym udział wzięli podopieczni p. Małgorzaty Ślusarskiej oraz ich tatusiowie, wujkowie  i  bracia. Sportowe emocje sięgały zenitu, gdy po bardzo zaciekłej i wyrównanej walce wynikiem 7:6 zwyciężyła drużyna Synów – czyli wychowankowie świetlicy. Świętowanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem i poczęstunkiem przy ognisku.

 
Konkurs Ekologiczny

W czerwcu rozstrzygnięto plastyczny konkurs ekologiczny „Drugie życie puszki”. Celem Konkursu było wyłonienie i nagrodzenie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w sposób najbardziej oryginalny i ciekawy wykonają pracę plastyczną związaną z tytułem konkursu. Komisja konkursowa w składzie: Violetta Ojrzyńska – dyrektor GOK, Nela Plewińska – nauczyciel plastyki oraz Jarosław Gonera – instruktor GOK po obejrzeniu 32 prac postanowiło przyznać następujące nagrody:

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 47