GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

 

08.08.2018r. - „ Dziecięcy raj” - zabawy animacyjne z grupą „ Kama” : godz. 10.00

boisko sportowe przy Urzędzie Gminy Gidle 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Majowa nuta 2012

W sali widowiskowej Klubu Politechnik Akademickiego Centrum Kultury w Częstochowie w minioną niedzielę - 6 maja - przed międzynarodowym jedenastoosobowym jury zaprezentowali się finaliści XXI Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Majowa Nutka". Finaliści zostali wyłonieni podczas przesłuchań, które odbyły się w 9 państwach europejskich w marcu. Na scenie zaprezentowało się 117 osób; przedstawiciele min. Włoch, Turcji, Malty, Rosji, Białorusi, Rumunii, Ukrainy.

 
Piotrków Trybunalski Festiwal 2012

2 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się festiwal „NAJPIĘKNIEJSZE SĄ POLSKIE PIOSENKI” PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 2012. Festiwal ten to powrót do dobrej muzycznej tradycji Miejskiego Ośrodka Kultury i kontynuacja poprzednich konkursów: „Śpiewamy polskie przeboje” i „Piosenka polska jest dobra na wszystko”. W konkursowych przesłuchaniach wzięła udział podopieczna Studia Wokalnego, działającego przy GOK w Gidlach – Marysia Markiewicz. Do finałowej trzydziestki spośród 82 podmiotów wykonawczych jury zakwalifikowało także Marysię. Finałowy konkurs rozstrzygnięto 4 maja.

 
Spotkanie Wielkanocno- wiosenne

Niedzielne popołudnie 29 kwietnia w budynku OSP w Pławnie rozbrzmiewało echem dobrej zabawy. Na corocznym wiosennym spotkaniu świętowali członkowie zrzeszeni w Kole Emerytów i Rencistów w Pławnie. Nie zabrakło także zaproszonych gości: wójta gminy Gidle p. Krystyny Kubasiak, sekretarza gminy p. Urszuli Borowik, Zarządu Związku z Kłomnic oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionego koła w Ciężkowicach. W części artystycznej zaprezentowali się laureaci tegorocznych festiwali i przeglądów wokalnych, działających pod opieką dyrektor GOK p. Violetty Ojrzyńskiej. Koncert spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony słuchaczy, którym atmosfera doskonałej zabawy towarzyszyła do późnych godzin wieczornych.

Więcej w galerii

 
Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna

     Wielkanocny konkurs plastyczny na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną zakończył się wyłonieniem kilkunastu laureatów. Poziom artystyczny wykonanych prac był wyjątkowo wysoki, wobec czego każda ze świetlic ( świetlica w Pławnie, Gowarczowie i Ludwikowie) otrzymała także nagrodę za przygotowanie pracy zbiorowej.

 
I MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS KULINARNY

14 marca w świetlicy w Ludwikowie odbył się I Międzyświetlicowy Konkurs Kulinarny „Wielkanocne śniadanie”, w którym udział wzięły drużyny z Pławna, Ludwikowa i Gowarzowa. Zadaniem przedstawicieli każdej ze świetlic było przygotowanie pod opieką instruktora aranżacji wielkanocnego stołu. Konkurs przebiegał dwuetapowo: powołane jury oceniało wygląd i smak potrawy – z uwzględnieniem tradycji regionu obchodów Świąt Wielkanocnych oraz dekorację i sposób podania potraw. Drużyny podeszły do udziału w konkursie bardzo profesjonalnie – z zaangażowaniem przygotowując szereg smakołyków, które znalazły się na wielkanocnym stole.

 

 
Życzenia Świąteczne

(…)Próżno, żołnierze, strzeżecie,

W tym grobie Go nie znajdziecie.

Wstał, przeniknął sklepu mury

Bóg natury!

On znowu na ludzkie plemię

I na miłą patrzy ziemię,

Jak drogo dzisiaj przybrana

Kosztem Pana.

Przez Twe święte Zmartwychwstanie

Z grzechów powstać daj nam, Panie,

Potem z Tobą królowanie.

Alleluja.


Wesołych świąt życzą

Dyrekcja i pracownicy

Gminnego Ośrodka Kultury

w Gidlach

 

 
Konkurs plastyczny „ Moja pisanka”

Przedświąteczny nastrój towarzyszył organizacji konkursu plastycznego dla najmłodszych artystów plastyków działających w sekcji plastycznej GOK w Gidlach pod opieką instruktora p. Neli Plewińskiej.Na konkurs „Moja pisanka” zgłoszono 19 prac wykonanych przez grupę w wieku 3 – 5 lat. Wysoki poziom artystyczny wykonanych pisanek sprawił, że przyznano wszystkim uczestnikom I miejsca nagrodzone dyplomem i słodyczami. Na zakończenie zajęć mali artyści przygotowali laurki, które przekazali p. dyrektor GOK wraz z życzeniami.

Więcej w galerii

 
III GMINNY FESTIWAL PIOSENKI BRZDĄC

29 marca Gminny Ośrodek Kultury stał się miejscem, gdzie przedszkolaki wzięły udział w prawdziwym święcie piosenki. W III Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej BRZDĄC wzięło udział 23 przedstawicieli przedszkoli z Gidel, Pławna i Ciężkowic. Na scenie zaprezentowali się soliści z grup wiekowych 3-4 latków, 5-6- latków oraz duety i zespoły wokalne. Z uwagi na wysoki poziom wokalny i prezentację artystyczną wszystkim uczestnikom przyznano I miejsca.

 
I MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS KULINARNY

 

I MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS KULINARNY „WIELKANOCNE ŚNIADANIE”

organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach.

 

 

1. Celem konkursu jest:

- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji Świąt Wielkanocnych,

- edukacja w zakresie obyczajów i zwyczajów regionalnych,

- pokazanie możliwości twórczego aranżowania stołu wielkanocnego,

2. Konkurs adresowany jest do wychowanków świetlic GOK w Gidlach.

3. Konkurs składa się z następujących części:

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 54