GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

 

07.11.2018r. - Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej - 9.00 sala kameralna GOK Gidle 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Koncert Galowy VII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W minioną niedzielę – 27 stycznia- w Klasztorze Ojców Dominikanów w Gidlach odbył się uroczysty koncert laureatów VII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek połączony z wręczeniem upominków wszystkim nagrodzonym. Licznie zgromadzoną publiczność powitali przeor OO Marek Grzelczak, Wójt Gminy Gidle p. Krystyna Kubasiak oraz Dyrektor GOK p. Violetta Ojrzyńska.

Koncert rozpoczęła prezentacja wokalna Scholi działającej przy Klasztorze pod opieką p. Karola Pospieszalskiego. Wszystkim laureatom festiwalu wręczono nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodzeni zostali:

 
Przesłuchania VII Gminnego Festiwalu Kolęd I pastorałek

W środę 23 stycznia sala kameralna GOK-u w Gidlach rozbrzmiewała echem kolęd i pastorałek. W kolejnym – VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek zaprezentowało się łącznie 39 wokalistów reprezentujących szkoły z terenu naszej gminy, także z Żytna, Garnku oraz Kłomnic. Jury w składzie: Dyrektor GBP w Gidlach p. Jolanta Komorowska, wokalistka p. Sylwia Łuczyńska oraz przedstawiciel Fundacji Rozwoju Ruchu Pielgrzymkowego i Turystycznego w Gidlach p. Bożena Olszewska przyznało nagrody wokalistom w trzech grupach wiekowych. Gościem honorowym konkursu był przeor Klasztoru Ojców Dominikanów w Gidlach OO Marek Grzelczak. Wręczenie nagród i ogłoszenie wyników nastąpi podczas koncertu laureatów 27 stydzielę o godz. 15.00 w Klasztorze Wniebowzięcia NMP w Gidlach.

Więcej w galerii

 
Konkurs plastyczny „W Dzień Bożego Narodzenia”

Podopieczni trzech sekcji plastycznych działających GOK w Gidlach zaprezentowali swoje prace w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę świąteczną „W Dzień Bożego Narodzenia”. Oceniając zgodność pracy z tematem konkursu, estetykę wykonania, oryginalność, dobór metod i technik plastycznych jury zapoznając się z 46 zgłoszonymi pracami – z uwagi na wysoki, wyrównany poziom- postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników poszczególnych sekcji. Nagrodzeni otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

 
Sukces na festiwalu piosenki w Berlinie

        Talent jedenastoletniej wokalistki z Gidel– Marysi Markiewicz został doceniony podczas Międzynarodowego Festiwalu Europopcontest Grand Prix Berliner Perle 2012, gdzie komplementarne jury przyznało jej wyróżnienie.

Za nami kolejna edycja międzynarodowego Festiwalu Europopcontest Grand Prix Berliner Perle, który odbył się w dniach 22-25 listopada w sali koncertowej Russian House w Berlinie. Maria Markiewicz – podopieczna Studia Piosenki GOK w Gidlach- jako jedyna reprezentantka Polski wzięła udział w tym festiwalu. Przesłuchania konkursowe przebiegały dwuetapowo: pierwszego dnia festiwalu międzynarodowe jury oceniało interpretację piosenki wykonywaną w ojczystym języku uczestników, drugiego dnia wokaliści prezentowali hit światowy, podsumowaniem festiwalu była uroczysta gala z udziałem laureatów. Marysia rywalizowała z najlepszymi przedstawicielami krajów europejskich z Niemiec, Macedonii, Armenii, Włoch, Malty, Lichtensztainu, Szwecji, Holandii, Kazachstanu, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Rosji, Estonii, Bułgarii, Rumunii i Gruzji. W kategorii 11-13 lat obok wokalistki z Polski zaśpiewało 23 uczestników. Talent wokalistki z Polski został doceniony także przez dyrektorów kolejnych międzynarodowych festiwali, którzy wręczyli Marysi zaproszenia na festiwale do Macedonii, Bułgarii oraz na Litwę.

Marysia mogła reprezentować Polskę na prestiżowym festiwalu w Berlinie dzięki finansowemu wsparciu ESBANKU Banku Spółdzielczego w Radomsku, Nadleśnictwa Gidle z siedzibą w Niesulowie oraz Banku Spółdzielczego w Żytnie. „Życzliwość i wsparcie sponsorów są dla nas niebywale cenne, ponieważ pozwalają spełniać marzenia Marysi o dalszym kształceniu jej wokalnych umiejętności i zdobywaniu doświadczenia scenicznego na arenie międzynarodowej. Wszystkim sponsorom za przychylność i nieocenioną pomoc w imieniu swoim oraz Marysi – dziękuję”- mówi dyrektor GOK w Gidlach.

Więcej w Galerii

 
Konkurs fotograficzny „Wakacje zatrzymane w kadrze”

Celem konkursu fotograficznego „Wakacje zatrzymane w kadrze” było ukazanie piękna przyrody widzianej oczyma dziecka.; poznanie zakątków, które są miejscem odpoczynku dla dzieci i młodzieży oraz rozwijanie poczucia estetyki i umiejętności fotografowania.

 
Koluszkowski Przegląd Piosenki

Podczas 17 Koluszkowskiego Przeglądu Piosenki, który odbył się w dniu 26 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach w gronie laureatów konkursu znalazła się podopieczna Studia Piosenki GOK – Marysia Markiewicz. Łącznie w konkursie udział wzięło ponad stu wykonawców z województwa łódzkiego. W kategorii 11-14 lat przed jury zaprezentowało się 56 wykonawców, między innymi Marysia. Brawurową interpretacją utworu z repertuaru Edyty Górniak Marysia wyśpiewała I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
IV Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

         W piątek dn. 08.11.12 w Sali kameralnej GOK w Gidlach odbył się IV Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, w którym udział wzięło 32 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Po burzliwych naradach jury w składzie: Violetta Ojrzyńska, Jolanta Komorowska, Marta Bera, Ireneusz Sobecki przyznało następujące nagrody:

 
III Międzynarodowy Festiwal Piosenki " Złoty liść" - Parnu

Do malowniczej miejscowości Parnu w Estonii przyjechali 26 lipca przedstawiciele dzięsięciu krajów europejskich, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Złoty liść” – Parnu.

Wśród adeptów sztuki wokalnej znalazła się także reprezentująca Polskę jedenastoletnia Marysia Markiewicz z Gidel.

 

 
Świetlica Ludwików wakacje 2012

Tegoroczne wakacje w świetlicy w Ludwikowie upłynęły pod znakiem gier oraz zabaw sportowych, a także sprawnościowych i intelektualnych. Dzieci oraz młodzież brali czynny udział w licznych konkursach, ponad to rozwijali swoje zainteresowania na zajęciach kulinarnych. Nie zabrakło także wspólnych seansów filmowych, oglądania bajek, wycieczek rowerowych służących podziwianiu okolicy oraz biesiadowania przy ogniskach.

Na zajęciach sportowych wychowankowie świetlicy brali udział w wielu konkursach miedzy innymi turnieju tenisa stołowego, piłkarzyków, piki nożnej oraz siatkówki, w których prezentują się następujące wyniki:

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 56