GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

 

07.11.2018r. - Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej - 9.00 sala kameralna GOK Gidle 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Piotrkowski Festiwal

2 maja 2013r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. odbył się III Piotrkowski Festiwal Wokalny „Najpiękniejsze są polskie piosenki”, w którym wzięło udział 83 solistów z Tomaszowa Maz., Aleksandrowa Łódzkiego, Wolborza, Glinnika, Piotrkowa Tryb. i Radomska. Do finałowej trzydziestki zakwalifikowała się także wokalistka Studia Piosenki GOK Maria Markiewicz. Koncert finałowy, który odbył się 4 maja uświetnił swoim koncertem przewodniczący jury Mateusz Krauwurst.

Więcej w galerii

 
Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Brzdąc"

25 marca Gminny Ośrodek Kultury stał się miejscem, gdzie przedszkolaki wzięły udział w prawdziwym święcie piosenki. W III Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej BRZDĄC wzięło udział 23 przedstawicieli przedszkoli z Gidel i Pławna.

Na scenie zaprezentowali się soliści z grup wiekowych 3-4 latków, 5-6- latków oraz duety i zespoły wokalne. Z uwagi na wysoki poziom wokalny i prezentację artystyczną wszystkim uczestnikom przyznano I miejsca.

 

Nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz pluszowe zabawki, które sprawiły wielką radość małym wykonawcom. Przygotowano także słodki poczęstunek dla dzieci, rodziców i opiekunów małych wokalistów.

Więcej w Galerii

 
Wielkanoc z jajem

Pielęgnując świąteczne rodzinne tradycje kulinarne Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zorganizował w dn. 13 kwietnia Międzyświetlicowy Konkurs „Wielkanoc z jajem”, w którym udział wzięli podopieczni świetlic wiejskich. Konkurs przeprowadzono dwuetapowo: przedstawiciele świetlic rywalizowali w konkurencji kulinarnej „Świąteczna potrawa z jajem” oraz konkursie plastycznym „Świąteczna ozdoba- jajko”. Wychowankowie wykonywali prace konkursowe samodzielnie, wykorzystując zdobytą wiedzę, umiejętności oraz zmysł estetyczny. Jury w składzie: Violetta Ojrzyńska – Dyrektor GOK, Urszula Borowik – Sekretarz Gminy Gidle oraz Nela Plewińska – plastyk po burzliwych naradach przyznało następujące nagrody:

 

 

Dla zwycięzców przygotowano nagrody oraz nagrody rzeczowe, a także nagrodę niespodziankę – planowany w maju wyjazd do SOLPARKU w Kleszczowie.

Więcej w galerii

 
Tuwimiada

Ogromnym powodzeniem wśród uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy cieszył się konkurs recytatorski : Tuwimiada”, który został zorganizowany przez GOK w Gidlach w związku z ogłoszeniem 2013 roku rokiem Juliana Tuwima. Do udziału w konkursie zgłoszono 46 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności aktorskie i interpretacyjne na scenie GOK-u w dniu 11 kwietnia. Jury w składzie: Violetta Ojrzyńska – Dyrektor GOK, Jolanta Komorowska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gidlach oraz Marta Borek- polonistka, instruktor GOK przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 
Majowa Nuta 2013

Sukcesem dla podopiecznych Studia Piosenki GOK w Gidlach zakończyły się przesłuchania eliminacyjne do XXI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Majowa Nutka. Trzy wokalistki: Justyna Frączyk, Marysia Markiewicz i Kasia Utratny zakwalifikowały się do finału Festiwalu, który odbędzie się 5 maja w Częstochowskim Klubie Politechnik. Solistki zaprezentują wybrane piosenki wraz z przedstawicielami ok. 15 krajów europejskich, którzy walczyć będą o Złotą Nutę tegorocznego festiwalu.

 

 
Podsumowanie ferii zimowych

Podczas tegorocznych ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury tętnił życiem. Dla najmłodszych przygotowano pokazy bajek na dużym ekranie.  Grupa przedszkolaków wzięła  udział w warsztatach plastycznych lepienia z gliny, prowadzonych przez instruktora Nelę Plewińską. Owocem pracy biorącej udział w  warsztatach plastycznych grupy starszej są obrazy malowane na szkle. „Jak zostać dobrym dziennikarzem” – to tytuł warsztatów dziennikarskich, które odbyły się w GOK-u pod okiem Violetty Ojrzyńskiej.

 
Warsztaty Decoupage

Podczas ferii zimowych ponad 30 wychowanków świetlic wzięło udział w warsztatach decoupage, które odbyły się 21 lutego w świetlicy w Ludwikowie.

Decoupage to  technika zdobnicza znana od dawna, w dodatku bardzo prosta. Za jej pomocą można niemal  każdy przedmiot w szybki i łatwy sposób efektownie ozdobić.  Technika decoupage polega na efektywnym zdobieniu przedmiotów np. mebli, skrzynek, kasetek, doniczek poprzez wydzieranie elementów papierowych  i naklejaniu ich na wybraną powierzchnię. Pod kierunkiem prowadzącej warsztaty p. Anety Boruty dzieci i młodzież wykonali piękne, unikatowe zdobienia wazonów, desek, butelek. Nabyte umiejętności z pewnością przydadzą się uczestnikom warsztatów podkreślając ich wrażliwość estetyczną i twórczą pracę.

Więcej w galerii

 
I Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany dn. 20 lutego w Sali kameralnej GOK w Gidlach I Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Uczestnicy – 26 osób- rozgrywali pojedynki w trzech kategoriach wiekowych. Po zaciętych rozgrywkach w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali:

 
Ferie 2013

Harmonogram zajęć Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach - FERIE 2013

Więcej w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 45 z 56