GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

 

07.11.2018r. - Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej - 9.00 sala kameralna GOK Gidle 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Gala Konkursu „Zostań lokalnym patriotą”

30 października 2013 r. we włoszczowskim Domu Kultury odbyła się gala finałowa Konkursu „Zostań Lokalnym Patriotą” , którego organizatorami byli:  Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski”, Dom Kultury we Włoszczowie, ZHP Hufiec Szczekocińsko-Włoszczowski im. Aleksego Dawidowskiego ps. Alek oraz  I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie Do finału konkursu zakwalifikowanych zostało 11 grup, łącznie 125 uczniów.

 
Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Singer Stage” Malta

Kolejnym sukcesem dla 12-letniej wokalistki z Gidel Marysi Markiewicz zakończył się udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Singer Stage”, który odbył się w dniach 8-11 listopada w stolicy Malty - Vallettcie. Jedną z trzech głównych nagród festiwalu – „Best Future” dla najbardziej obiecującej młodej wokalistki wyśpiewała przedstawicielka Studia Piosenki GOK w Gidlach. Wyjazd Marysi na ten festiwal był możliwy dzięki nominacji otrzymanej z rąk organizatorów maltańskiego festiwalu podczas tegorocznej Gali Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa Nutka” w Częstochowie.

 
V Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Poniedziałkowym przedpołudniem w dn. 28.11.2013r. w Sali kameralnej GOK w Gidlach odbył się V Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, w którym udział wzięło 35 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Poziom wykonań wybranych przez dzieci i młodzież utworów był w tym roku bardzo wysoki, stąd jury: Violetta Ojrzyńska, Jolanta Komorowska i Nina Klimczyk postanowiło przyznać więcej nagród, niż zaplanowano. Laureatami festiwalu zostali:

 
II Festiwal Orkiestr Dętych Gidle 2013 już za nami

W minioną niedzielę do Gidel przybyło 9 Orkiestr Dętych spośród 11, które zadeklarowały chęć udziału w II Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych Gidle 2013. Festiwal jest kontynuacją ubiegłorocznego I Świętojańskiego Festiwalu, który odbył się w Pławnie. Zgromadzone na Kalwarii Gidelskiej Orkiestry Dęte powitali licznie przybyli mieszkańcy gminy Gidle. Orkiestry wzięły udział w przemarszu, który zakończył się na boisku sportowym VIS w Gidlach wspólnym wykonaniem utworu „Pochód”.  Konkursowe zmagania oceniało jury w składzie: Janusz Yanina Iwański – ceniony muzyk, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i wokalista, Mariola Jeziorowska - nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie, chórmistrz oraz Tomasz Hadrian – pedagog, kapelmistrz Orkiestry Dętej Konopiska.  Na festiwalowej scenie zaprezentowały się następujące orkiestry:

 
II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH GIDLE 2013

Zapraszamy na drugą edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Gidle 2013. Dla wszystkich miłośników dobrej muzyki w najlepszym koncertowym wykonaniu zaprezentuje się 11 orkiestr dętych. Regulamin i Program imprezy dostępne w naszej galerii. Zapraszamy!!!

Więcej w Galerii

 
Popołudnie ze sportem

    Podopieczni świetlic wiejskich zostali wyróżnienie nagrodą bezpłatnego pobytu w Aquaparku w Kleszczowie, za udział w świątecznym kulinarnym „Konkursie z jajem”.  14 czerwca wychowankowie spędzali czas na nauce pływania, zabawie i wspólnej wizycie w Pizzerii. Cały wyjazd ufundowano z myślą o podopiecznych, którzy chętnie uczestniczyli w konkursach reprezentując świetlice wiejskie wchodzące w skład struktur GOK w Gidlach.

 
Ogólnopolski Festiwal PIOSENKOBRANIE W OPOLU

        53 młodych wokalistów wzięło udział w 21. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE. Impreza odbyła się w sobotę (8.06) na opolskim Placu Wolności, w ramach obchodów 50-lecia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.Organizowana od 1993 roku impreza ściąga do Opola wielu utalentowanych młodych wokalistów z najdalszych zakątków Polski. Uczestnicy konkursu (oceniani w czterech kategoriach wiekowych) prezentują jurorom i publiczności nie tylko swoje wokalne umiejętności, ale także specjalnie wyselekcjonowany, ambitny repertuar, na który nierzadko składają się utwory z tak różnorodnych gatunków, jak jazz, poezja śpiewana, klasyczny rock czy piosenka aktorska. Laureatką pierwszego miejsca na tym prestiżowym festiwalu została Marysia Markiewicz za wykonanie utworu Edyty Górniak „Niebo to my”. Gratulujemy.

 
GRAND PRIX FESTIWALU INTERMUZA

 

          Zakończyła się dziesiąta jubileuszowa odsłona Europejskiego Integracyjnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA pod dyrekcją znakomitego autora tekstów piosenek, a także poety, scenarzysty i autora musicali JACKA CYGANA.Eliminacje do FESTIWALU odbyły się w dwóch etapach, a prezentacje były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 7-10 lat oraz 11-13 lat. Pierwszy etap to ogólnopolskie i regionalne eliminacje, które odbyły się na podstawie przesłanych materiałów demo oraz w przypadku osób z terenu Sosnowca i województwa śląskiego poprzez przesłuchania wokalne. Drugi etap, czyli przesłuchania finałowe, nastąpił z udziałem osób wyłonionych po etapie pierwszym.

 
Majowa nutka 2013

Po raz 22 wokaliści z kilkunastu krajów europejskich spotkali się podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Majowa Nutka w Częstochowie. Przesłuchania konkursowe odbywały się w dniach 4 maja – konkurs zagraniczny oraz 5 maja – konkurs artystów z Polski. Finał festiwalu zgromadził liczną publiczność oklaskującą ponad 50 laureatów. Wśród nich znalazły się także podopieczne Studia Piosenki GOK w Gidlach prowadzonego przez Violettę i Pawła Ojrzyńskich.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 44 z 56