GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

17.01.2018r. - XII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek godz. 9.00

 

19.01.2018r. Koncert laureatów XII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

godz. 15.30 - Klasztor Gidle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
 
Dzień Matki w świetlicach

     

     Z okazji Dnia Matki świetlice w Ludwikowie, Ciężkowicach i Gowarzowie rozbrzmiewały echem radosnego świętowania. Wychowankowie p. Marty Borek przygotowali dla swoich mam program artystyczny złożony ze wzruszających piosenek i wierszy. Program artystyczny swoim mamom przygotowali także wychowankowie świetlicy w Ciężkowicach pod kierunkiem p. Justyny Stelmaszczyk i Joanny Siejcy.W formie przestawienia teatralnego pt. „Kot w butach” podziękowania dla swoich mam złożyli wychowankowie p. Małgorzaty Ślusarskiej. Przybyłe mamy przy słodkim poczęstunku wysłuchały programów, który dostarczył im i ich pociechom niezapomnianych wrażeń.

Więcej w galerii

 
Majowe śpiewanie

Podopieczna Studia Piosenki Marysia Markiewicz zakwalifikowała się do finałowego koncertu w 46 Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Tomaszowska Wiosna 2012”. Konkurs jest doroczną imprezą muzyczną popularyzującą wykonywanie utworów wokalnych oraz prezentującą dorobek śpiewających dzieci i młodzieży szkolnej.

 
Majowa nuta 2012

W sali widowiskowej Klubu Politechnik Akademickiego Centrum Kultury w Częstochowie w minioną niedzielę - 6 maja - przed międzynarodowym jedenastoosobowym jury zaprezentowali się finaliści XXI Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Majowa Nutka". Finaliści zostali wyłonieni podczas przesłuchań, które odbyły się w 9 państwach europejskich w marcu. Na scenie zaprezentowało się 117 osób; przedstawiciele min. Włoch, Turcji, Malty, Rosji, Białorusi, Rumunii, Ukrainy.

 
Piotrków Trybunalski Festiwal 2012

2 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się festiwal „NAJPIĘKNIEJSZE SĄ POLSKIE PIOSENKI” PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 2012. Festiwal ten to powrót do dobrej muzycznej tradycji Miejskiego Ośrodka Kultury i kontynuacja poprzednich konkursów: „Śpiewamy polskie przeboje” i „Piosenka polska jest dobra na wszystko”. W konkursowych przesłuchaniach wzięła udział podopieczna Studia Wokalnego, działającego przy GOK w Gidlach – Marysia Markiewicz. Do finałowej trzydziestki spośród 82 podmiotów wykonawczych jury zakwalifikowało także Marysię. Finałowy konkurs rozstrzygnięto 4 maja.

 
Spotkanie Wielkanocno- wiosenne

Niedzielne popołudnie 29 kwietnia w budynku OSP w Pławnie rozbrzmiewało echem dobrej zabawy. Na corocznym wiosennym spotkaniu świętowali członkowie zrzeszeni w Kole Emerytów i Rencistów w Pławnie. Nie zabrakło także zaproszonych gości: wójta gminy Gidle p. Krystyny Kubasiak, sekretarza gminy p. Urszuli Borowik, Zarządu Związku z Kłomnic oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionego koła w Ciężkowicach. W części artystycznej zaprezentowali się laureaci tegorocznych festiwali i przeglądów wokalnych, działających pod opieką dyrektor GOK p. Violetty Ojrzyńskiej. Koncert spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony słuchaczy, którym atmosfera doskonałej zabawy towarzyszyła do późnych godzin wieczornych.

Więcej w galerii

 
Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna

     Wielkanocny konkurs plastyczny na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną zakończył się wyłonieniem kilkunastu laureatów. Poziom artystyczny wykonanych prac był wyjątkowo wysoki, wobec czego każda ze świetlic ( świetlica w Pławnie, Gowarczowie i Ludwikowie) otrzymała także nagrodę za przygotowanie pracy zbiorowej.

 
I MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS KULINARNY

14 marca w świetlicy w Ludwikowie odbył się I Międzyświetlicowy Konkurs Kulinarny „Wielkanocne śniadanie”, w którym udział wzięły drużyny z Pławna, Ludwikowa i Gowarzowa. Zadaniem przedstawicieli każdej ze świetlic było przygotowanie pod opieką instruktora aranżacji wielkanocnego stołu. Konkurs przebiegał dwuetapowo: powołane jury oceniało wygląd i smak potrawy – z uwzględnieniem tradycji regionu obchodów Świąt Wielkanocnych oraz dekorację i sposób podania potraw. Drużyny podeszły do udziału w konkursie bardzo profesjonalnie – z zaangażowaniem przygotowując szereg smakołyków, które znalazły się na wielkanocnym stole.

 

 
Życzenia Świąteczne

(…)Próżno, żołnierze, strzeżecie,

W tym grobie Go nie znajdziecie.

Wstał, przeniknął sklepu mury

Bóg natury!

On znowu na ludzkie plemię

I na miłą patrzy ziemię,

Jak drogo dzisiaj przybrana

Kosztem Pana.

Przez Twe święte Zmartwychwstanie

Z grzechów powstać daj nam, Panie,

Potem z Tobą królowanie.

Alleluja.


Wesołych świąt życzą

Dyrekcja i pracownicy

Gminnego Ośrodka Kultury

w Gidlach

 

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 44 z 53