GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

 

07.11.2018r. - Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej - 9.00 sala kameralna GOK Gidle 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Festiwal The Joy of singing

8 marca we włoszczowskim Domu Kultury już po raz ósmy odbył się finał festiwalu The Joy of singing. Na scenie zaprezentowało się ponad 60 wykonawców wyłonionych w drodze wcześniejszych eliminacji. Do finału zakwalifikowała się także Marysia Markiewicz – podopieczna Studia piosenki GOK w Gidlach. Interpretacja utworu „Stand up for love” spodobała się jurorom na tyle, by przyznać Marysi I miejsce. Festiwalowa atmosfera z pewnością pozostanie  w pamięci  uczestników na długo, gdyż impreza była przygotowana perfekcyjnie, z dbałością o każdego młodego artystę prezentującego się na scenie. Laureatom gratulujemy!

Więcej w galerii

 

 
Marysia w duecie z Edytą Górniak!

W lutym ubiegłego roku z PCPR w Radomsku otrzymaliśmy informację, że istnieje program stypendialny „I ty możesz sięgnąć gwiazd”, gdzie fundatorem stypendium jest dwutygodnik VIVA, który z kolei powierza swoje fundusze Fundacji „Przyjaciółka”, wspierającej uzdolnionych wychowanków pieczy zastępczej. Do wniosku o przyznanie stypendium należało dołączyć opinię instruktora, prezentację dorobku dziecka, dokumentację osiągnięć oraz ewentualnie nagranie w przypadku wokalistów. Kapitułę przyznającą stypendium tworzą laureaci plebiscytu VIVA Najpiękniejsi: aktorzy, sportowcy, gwiazdy estrady. Marysia znalazła się w gronie 20 stypendystów wybranych przez Kapitułę.

 
Podsumowanie ferii zimowych

Bajką pt. ”Królowa Śniegu” podsumowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach ferie zimowe,
podczas których z naszej oferty skorzystało ponad 80 osób. Podczas zimowego
wypoczynku dzieciaki wzięły udział w warsztatach plastycznych, zajęciach Studia
Piosenki, warsztatach nauki gry na instrumentach dętych oraz  gitarze. Dużą popularnością cieszył się II
Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Na zakończenie ferii Krakowski Teatr ARTRe
przedstawił licznie zgromadzonej publiczności bajkę interaktywną „Królowa
Śniegu”.
Więcej w galerii

 
II Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany podczas ferii zimowych II Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Ze względu na liczbę chętnych uczestników zawody zorganizowano w świetlicy w Ludwikowie, gdzie zgromadzili się wychowankowie świetlic i uczniowie szkół z terenu naszej gminy: Gidel, Pławna, Ciężkowic, Wojnowic, Gowarzowa i Ludwikowa. Wyniki turniejowych zmagań przedstawiają się następująco:

 
Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny rozstrzygnięty

Wraz z początkiem grudnia, w świetlicy w Ludwikowie, został ogłoszony konkurs na najładniejszy stroik świąteczny. Wychowankowie z entuzjazmem przystąpili do pracy, w której mogli wykazać się talentem plastycznym, kreatywnością oraz pomysłowością. Stroiki przyjmowane były do dnia 19.12.2013 r. –wtedy też ogłoszone zostały wyniki konkursu. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody rzeczowe oraz słodkie upominki.

 
Mikołajki w Ludwikowie

6 grudnia świetlica w Ludwikowie stała się prawdziwym domem Mikołaja. Młodzież przebrana w stosowne stroje przygotowała rózgi oraz słodycze i udała się do domów okolicznych mieszkańców, aby ze śpiewem na ustach, obdarować ich drobnymi upominkami. Tradycji mikołajkowej stało się za dość, a wychowankowie, po „pracowitym” popołudniu mogli odpocząć spędzając czas na wspólnej zabawie.

Więcej w galerii

 
Koncert Galowy VIII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W minioną niedzielę – 18 stycznia- w Klasztorze Ojców Dominikanów w Gidlach odbył się uroczysty koncert laureatów VIII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek połączony z wręczeniem upominków wszystkim nagrodzonym. Licznie zgromadzoną publiczność powitali , Wójt Gminy Gidle p. Krystyna Kubasiak oraz Dyrektor GOK p. Violetta Ojrzyńska.

Wszystkim laureatom festiwalu wręczono nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodzeni zostali:

 
VIII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

W środę 14 stycznia sala kameralna GOK-u w Gidlach rozbrzmiewała echem kolęd i pastorałek. W kolejnym – VIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek zaprezentowało się łącznie 46 wokalistów reprezentujących szkoły z terenu naszej gminy. Jury w składzie: Dyrektor GOK w Gidlach p. Violetta Ojrzyńska ,Dyrektor GBP w Gidlach p. Jolanta Komorowska,  oraz przedstawiciel Fundacji Rozwoju Ruchu Pielgrzymkowego i Turystycznego w Gidlach p. Bożena Olszewska przyznało nagrody wokalistom w trzech grupach wiekowych. Wręczenie nagród i ogłoszenie wyników nastąpi podczas koncertu laureatów 18 stycznia w niedzielę o godz. 15.00 w Klasztorze Wniebowzięcia NMP w Gidlach.

Więcej w galerii

 
„W krainie Tuwima”

11 grudnia sala świetlicy w Pławnie gościła przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Pławnie. Dla najmłodszych kolegów wychowankowie ze świetlicy pod opieką instruktora p. Marii Gonera przygotowali przedstawienie „W krainie Tuwima” – spektakl złożony z najpopularniejszych wierszy Juliana Tuwima.  Można było zapoznać się z interpretacją wierszy takich jak „Rzepka”, „Lokomotywa”, Dyzio Marzyciel”, „Murzynek Bambo”, „Zosia Samosia”, „Abecadło”, „Słowik”, „Okulary”, „Taniec”, „Kotek”, „Gabryś”. Zaprezentowane wiersze zostały gorąco przyjęte przez publiczność, która nagrodziła młodych aktorów gorącymi brawami. Dla wszystkich przedszkolaków przygotowano konkurs na temat zaprezentowanego spektaklu oraz słodki poczęstunek.

Więcej w Galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 56