GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

17.01.2018r. - XII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek godz. 9.00

 

19.01.2018r. Koncert laureatów XII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

godz. 15.30 - Klasztor Gidle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
III Międzynarodowy Festiwal Piosenki " Złoty liść" - Parnu

Do malowniczej miejscowości Parnu w Estonii przyjechali 26 lipca przedstawiciele dzięsięciu krajów europejskich, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Złoty liść” – Parnu.

Wśród adeptów sztuki wokalnej znalazła się także reprezentująca Polskę jedenastoletnia Marysia Markiewicz z Gidel.

 

 
Świetlica Ludwików wakacje 2012

Tegoroczne wakacje w świetlicy w Ludwikowie upłynęły pod znakiem gier oraz zabaw sportowych, a także sprawnościowych i intelektualnych. Dzieci oraz młodzież brali czynny udział w licznych konkursach, ponad to rozwijali swoje zainteresowania na zajęciach kulinarnych. Nie zabrakło także wspólnych seansów filmowych, oglądania bajek, wycieczek rowerowych służących podziwianiu okolicy oraz biesiadowania przy ogniskach.

Na zajęciach sportowych wychowankowie świetlicy brali udział w wielu konkursach miedzy innymi turnieju tenisa stołowego, piłkarzyków, piki nożnej oraz siatkówki, w których prezentują się następujące wyniki:

 
Plener malarski już za nami

W miniony piątek wystawą poplenerową zakończył się II Międzynarodowy Plener Malarski ZNANE-NIEZNANE, który odbywał się w Gidlach od 4 lipca.

 Licznie przybyli mieszkańcy gminy Gidle mogli podziwiać prace artystów z Polski, Czech i Litwy. Na wystawie można było także zobaczyć prace wykonane przez młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach, która uczestniczyła w warsztatach malarskich prowadzonych w ramach projektu ZNANE - NIEZNANE Gidle II.Zgromadzoną publiczność powitała Violetta Ojrzyńska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach, oraz  Bogusław Piasecki, prezes Piotrkowskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków, który przedstawił artystów biorących udział w plenerze. Czeski artysta BOB Hochman z towarzyszeniem mieszkanki Gidel - także malarki -Joanny Bartnik oraz artysty plastyka Zdzisława Wiatra umilali oglądającym czas dając niezwykły koncert.Plener i warsztaty zostały organizowane przez Piotrkowskie Stowarzyszenie Artystów Plastyków oraz punkt Informacyjny ED przy Piotrkowskim Stowarzyszeniu Integracji Europejskiej „EURO-CENTRUM", przy wsparciu finansowym Powiatu Radomszczańskiego, Regionalnej Izby Przemysłowo- Gospodarczej oraz Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach.

Więcej w galerii

 
Mały plener malarski – Znane Nieznane – Gidle II

Druga edycja Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Znane Nieznane – Gidle organizowanego przez Piotrkowskie Stowarzyszenie Artystów Plastyków jest okazją do przybliżenia piękna naszej gminy widzianej oczyma artysty, ale także do twórczej edukacji młodego pokolenia uzdolnionych plastycznie dzieci. Celem spotkań warsztatowych artystów plastyków z dziećmi i młodzieżą było zaangażowanie ich w działalność artystyczną, kształtowanie twórczej postawy wobec otaczającej rzeczywistości oraz stwarzanie warunków sprzyjających rozwojowi uzdolnień i wrażliwości młodych adeptów sztuki.

 
Zakończenie "Akcji PLUS" Ciężkowice

W dniu 29.06.2012r. w Świetlicy Ciężkowice został zorganizowany grill dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia "Akcji PLUS 2011/2012".
Wychowankowie Świetlicy, którzy przez cały rok szkolny wykazali się największą aktywnością zostali nagrodzeni:
I miejsce - Marta Ociepa
II miejsce - Katarzyna Hasikowska
III miejsce - Monika Szymala
Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni i obdarowani drobnymi upominkami.

Więcej w galerii

 
Sportowy piknik w Gowarzowie

W dniu 24.06.2012r. na boisku sportowym przy świetlicy w Gowarzowie odbył się Rodzinny Piknik Sportowy. W atmosferze wspólnej zabawy rozegrano mecz Ojcowie – Synowie, który skończył się wynikiem 3:2 dla młodzieży. W drugiej części imprezy odbył się mecz w kategorii dziecięce dziewczęta kontra chłopcy. Po emocjonujących rozgrywkach mecz zakończył się wynikiem 4-0 dla dziewcząt, co wywołało ogólna radość i entuzjazm licznie zgromadzonej publiczności. Po części sportowej rozpoczęto wspólne rodzinne biesiadowanie przy ognisku- pieczenie kiełbasy, przyśpiewki , gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych uczestników zabawy. Piknik w Gowarzowie upłynął w bardzo wesołej i przyjemnej atmosferze, integrując rodziny i podtrzymując tradycje wspólnego biesiadowania mieszkańców miejscowości.

Więcej w galerii

 
Koncert w Piwnicy Pod Baranami

W legendarnej krakowskiej Piwnicy pod Baranami w niedzielę 17 czerwca odbył się koncert „Odkrywamy talenty”, w którym udział wzięła podopieczna Studia Piosenki GOK w Gidlach – Marysia Markiewicz. Talent Marysi dostrzeżono podczas tegorocznego XXI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Majowa Nutka, co zaowocowało zaproszeniem do udziału w tym prestiżowym popisie młodych talentów. Niezwykła atmosfera miejsca, świadomość, że na tej samej scenie występowała przez lata plejada prawdziwych gwiazd estrady była dla młodej wokalistki ogromnym przeżyciem. Gratulujemy!

Więcej w galerii

 
Strefa kibica

Niezwykle gorąca atmosfera towarzyszyła kibicom, którzy spotykali się w świetlicy w Pławnie podczas meczy rozgrywanych przez naszą reprezentację. Przez wiele godzin odbywało się tutaj wspólne kibicowanie. Fanów piłki nożnej ogarnęły piłkarskie emocje, które sięgnęły zenitu, podczas meczy: Polska- Grecja, Polska-Rosja oraz w meczu o wszystko Polska- Czechy. Mimo, że naszej reprezentacji nie zobaczymy już podczas EURO 2012, atmosfera wspólnego kibicowania pozostanie na długo w pamięci.

Więcej w galerii
 
Festiwal INTERPRETACJE

Po raz trzeci śpiewające dzieci i młodzież miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych na festiwalu piosenki Interpretacje, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach. Wysoki, wyrównany poziom artystyczny prezentowanych piosenek sprawił, że jury w składzie: Violetta Ojrzyńska – dyrektor GOK, Nina Klimczyk – wokalistka oraz Marta Borek – instruktor GOK nagrodziło wielu młodych wykonawców. Laureatami Festiwalu zostali:

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 53