GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

 

08.08.2018r. - „ Dziecięcy raj” - zabawy animacyjne z grupą „ Kama” : godz. 10.00

boisko sportowe przy Urzędzie Gminy Gidle 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Brzdąc"

25 marca Gminny Ośrodek Kultury stał się miejscem, gdzie przedszkolaki wzięły udział w prawdziwym święcie piosenki. W III Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej BRZDĄC wzięło udział 23 przedstawicieli przedszkoli z Gidel i Pławna.

Na scenie zaprezentowali się soliści z grup wiekowych 3-4 latków, 5-6- latków oraz duety i zespoły wokalne. Z uwagi na wysoki poziom wokalny i prezentację artystyczną wszystkim uczestnikom przyznano I miejsca.

 

Nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz pluszowe zabawki, które sprawiły wielką radość małym wykonawcom. Przygotowano także słodki poczęstunek dla dzieci, rodziców i opiekunów małych wokalistów.

Więcej w Galerii

 
Wielkanoc z jajem

Pielęgnując świąteczne rodzinne tradycje kulinarne Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zorganizował w dn. 13 kwietnia Międzyświetlicowy Konkurs „Wielkanoc z jajem”, w którym udział wzięli podopieczni świetlic wiejskich. Konkurs przeprowadzono dwuetapowo: przedstawiciele świetlic rywalizowali w konkurencji kulinarnej „Świąteczna potrawa z jajem” oraz konkursie plastycznym „Świąteczna ozdoba- jajko”. Wychowankowie wykonywali prace konkursowe samodzielnie, wykorzystując zdobytą wiedzę, umiejętności oraz zmysł estetyczny. Jury w składzie: Violetta Ojrzyńska – Dyrektor GOK, Urszula Borowik – Sekretarz Gminy Gidle oraz Nela Plewińska – plastyk po burzliwych naradach przyznało następujące nagrody:

 

 

Dla zwycięzców przygotowano nagrody oraz nagrody rzeczowe, a także nagrodę niespodziankę – planowany w maju wyjazd do SOLPARKU w Kleszczowie.

Więcej w galerii

 
Tuwimiada

Ogromnym powodzeniem wśród uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy cieszył się konkurs recytatorski : Tuwimiada”, który został zorganizowany przez GOK w Gidlach w związku z ogłoszeniem 2013 roku rokiem Juliana Tuwima. Do udziału w konkursie zgłoszono 46 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności aktorskie i interpretacyjne na scenie GOK-u w dniu 11 kwietnia. Jury w składzie: Violetta Ojrzyńska – Dyrektor GOK, Jolanta Komorowska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gidlach oraz Marta Borek- polonistka, instruktor GOK przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 
Majowa Nuta 2013

Sukcesem dla podopiecznych Studia Piosenki GOK w Gidlach zakończyły się przesłuchania eliminacyjne do XXI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Majowa Nutka. Trzy wokalistki: Justyna Frączyk, Marysia Markiewicz i Kasia Utratny zakwalifikowały się do finału Festiwalu, który odbędzie się 5 maja w Częstochowskim Klubie Politechnik. Solistki zaprezentują wybrane piosenki wraz z przedstawicielami ok. 15 krajów europejskich, którzy walczyć będą o Złotą Nutę tegorocznego festiwalu.

 

 
Podsumowanie ferii zimowych

Podczas tegorocznych ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury tętnił życiem. Dla najmłodszych przygotowano pokazy bajek na dużym ekranie.  Grupa przedszkolaków wzięła  udział w warsztatach plastycznych lepienia z gliny, prowadzonych przez instruktora Nelę Plewińską. Owocem pracy biorącej udział w  warsztatach plastycznych grupy starszej są obrazy malowane na szkle. „Jak zostać dobrym dziennikarzem” – to tytuł warsztatów dziennikarskich, które odbyły się w GOK-u pod okiem Violetty Ojrzyńskiej.

 
Warsztaty Decoupage

Podczas ferii zimowych ponad 30 wychowanków świetlic wzięło udział w warsztatach decoupage, które odbyły się 21 lutego w świetlicy w Ludwikowie.

Decoupage to  technika zdobnicza znana od dawna, w dodatku bardzo prosta. Za jej pomocą można niemal  każdy przedmiot w szybki i łatwy sposób efektownie ozdobić.  Technika decoupage polega na efektywnym zdobieniu przedmiotów np. mebli, skrzynek, kasetek, doniczek poprzez wydzieranie elementów papierowych  i naklejaniu ich na wybraną powierzchnię. Pod kierunkiem prowadzącej warsztaty p. Anety Boruty dzieci i młodzież wykonali piękne, unikatowe zdobienia wazonów, desek, butelek. Nabyte umiejętności z pewnością przydadzą się uczestnikom warsztatów podkreślając ich wrażliwość estetyczną i twórczą pracę.

Więcej w galerii

 
I Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany dn. 20 lutego w Sali kameralnej GOK w Gidlach I Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Uczestnicy – 26 osób- rozgrywali pojedynki w trzech kategoriach wiekowych. Po zaciętych rozgrywkach w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali:

 
Ferie 2013

Harmonogram zajęć Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach - FERIE 2013

Więcej w galerii

 
Koncert Galowy VII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W minioną niedzielę – 27 stycznia- w Klasztorze Ojców Dominikanów w Gidlach odbył się uroczysty koncert laureatów VII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek połączony z wręczeniem upominków wszystkim nagrodzonym. Licznie zgromadzoną publiczność powitali przeor OO Marek Grzelczak, Wójt Gminy Gidle p. Krystyna Kubasiak oraz Dyrektor GOK p. Violetta Ojrzyńska.

Koncert rozpoczęła prezentacja wokalna Scholi działającej przy Klasztorze pod opieką p. Karola Pospieszalskiego. Wszystkim laureatom festiwalu wręczono nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodzeni zostali:

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 54