GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

04.07.2018r. - Turniej Tenisa Stołowego - Ludwików godz. 11.00

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
II Festiwal Orkiestr Dętych Gidle 2013 już za nami

W minioną niedzielę do Gidel przybyło 9 Orkiestr Dętych spośród 11, które zadeklarowały chęć udziału w II Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych Gidle 2013. Festiwal jest kontynuacją ubiegłorocznego I Świętojańskiego Festiwalu, który odbył się w Pławnie. Zgromadzone na Kalwarii Gidelskiej Orkiestry Dęte powitali licznie przybyli mieszkańcy gminy Gidle. Orkiestry wzięły udział w przemarszu, który zakończył się na boisku sportowym VIS w Gidlach wspólnym wykonaniem utworu „Pochód”.  Konkursowe zmagania oceniało jury w składzie: Janusz Yanina Iwański – ceniony muzyk, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i wokalista, Mariola Jeziorowska - nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie, chórmistrz oraz Tomasz Hadrian – pedagog, kapelmistrz Orkiestry Dętej Konopiska.  Na festiwalowej scenie zaprezentowały się następujące orkiestry:

 
II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH GIDLE 2013

Zapraszamy na drugą edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Gidle 2013. Dla wszystkich miłośników dobrej muzyki w najlepszym koncertowym wykonaniu zaprezentuje się 11 orkiestr dętych. Regulamin i Program imprezy dostępne w naszej galerii. Zapraszamy!!!

Więcej w Galerii

 
Popołudnie ze sportem

    Podopieczni świetlic wiejskich zostali wyróżnienie nagrodą bezpłatnego pobytu w Aquaparku w Kleszczowie, za udział w świątecznym kulinarnym „Konkursie z jajem”.  14 czerwca wychowankowie spędzali czas na nauce pływania, zabawie i wspólnej wizycie w Pizzerii. Cały wyjazd ufundowano z myślą o podopiecznych, którzy chętnie uczestniczyli w konkursach reprezentując świetlice wiejskie wchodzące w skład struktur GOK w Gidlach.

 
Ogólnopolski Festiwal PIOSENKOBRANIE W OPOLU

        53 młodych wokalistów wzięło udział w 21. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE. Impreza odbyła się w sobotę (8.06) na opolskim Placu Wolności, w ramach obchodów 50-lecia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.Organizowana od 1993 roku impreza ściąga do Opola wielu utalentowanych młodych wokalistów z najdalszych zakątków Polski. Uczestnicy konkursu (oceniani w czterech kategoriach wiekowych) prezentują jurorom i publiczności nie tylko swoje wokalne umiejętności, ale także specjalnie wyselekcjonowany, ambitny repertuar, na który nierzadko składają się utwory z tak różnorodnych gatunków, jak jazz, poezja śpiewana, klasyczny rock czy piosenka aktorska. Laureatką pierwszego miejsca na tym prestiżowym festiwalu została Marysia Markiewicz za wykonanie utworu Edyty Górniak „Niebo to my”. Gratulujemy.

 
GRAND PRIX FESTIWALU INTERMUZA

 

          Zakończyła się dziesiąta jubileuszowa odsłona Europejskiego Integracyjnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA pod dyrekcją znakomitego autora tekstów piosenek, a także poety, scenarzysty i autora musicali JACKA CYGANA.Eliminacje do FESTIWALU odbyły się w dwóch etapach, a prezentacje były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 7-10 lat oraz 11-13 lat. Pierwszy etap to ogólnopolskie i regionalne eliminacje, które odbyły się na podstawie przesłanych materiałów demo oraz w przypadku osób z terenu Sosnowca i województwa śląskiego poprzez przesłuchania wokalne. Drugi etap, czyli przesłuchania finałowe, nastąpił z udziałem osób wyłonionych po etapie pierwszym.

 
Majowa nutka 2013

Po raz 22 wokaliści z kilkunastu krajów europejskich spotkali się podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Majowa Nutka w Częstochowie. Przesłuchania konkursowe odbywały się w dniach 4 maja – konkurs zagraniczny oraz 5 maja – konkurs artystów z Polski. Finał festiwalu zgromadził liczną publiczność oklaskującą ponad 50 laureatów. Wśród nich znalazły się także podopieczne Studia Piosenki GOK w Gidlach prowadzonego przez Violettę i Pawła Ojrzyńskich.

 
Piotrkowski Festiwal

2 maja 2013r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. odbył się III Piotrkowski Festiwal Wokalny „Najpiękniejsze są polskie piosenki”, w którym wzięło udział 83 solistów z Tomaszowa Maz., Aleksandrowa Łódzkiego, Wolborza, Glinnika, Piotrkowa Tryb. i Radomska. Do finałowej trzydziestki zakwalifikowała się także wokalistka Studia Piosenki GOK Maria Markiewicz. Koncert finałowy, który odbył się 4 maja uświetnił swoim koncertem przewodniczący jury Mateusz Krauwurst.

Więcej w galerii

 
Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Brzdąc"

25 marca Gminny Ośrodek Kultury stał się miejscem, gdzie przedszkolaki wzięły udział w prawdziwym święcie piosenki. W III Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej BRZDĄC wzięło udział 23 przedstawicieli przedszkoli z Gidel i Pławna.

Na scenie zaprezentowali się soliści z grup wiekowych 3-4 latków, 5-6- latków oraz duety i zespoły wokalne. Z uwagi na wysoki poziom wokalny i prezentację artystyczną wszystkim uczestnikom przyznano I miejsca.

 

Nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz pluszowe zabawki, które sprawiły wielką radość małym wykonawcom. Przygotowano także słodki poczęstunek dla dzieci, rodziców i opiekunów małych wokalistów.

Więcej w Galerii

 
Wielkanoc z jajem

Pielęgnując świąteczne rodzinne tradycje kulinarne Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zorganizował w dn. 13 kwietnia Międzyświetlicowy Konkurs „Wielkanoc z jajem”, w którym udział wzięli podopieczni świetlic wiejskich. Konkurs przeprowadzono dwuetapowo: przedstawiciele świetlic rywalizowali w konkurencji kulinarnej „Świąteczna potrawa z jajem” oraz konkursie plastycznym „Świąteczna ozdoba- jajko”. Wychowankowie wykonywali prace konkursowe samodzielnie, wykorzystując zdobytą wiedzę, umiejętności oraz zmysł estetyczny. Jury w składzie: Violetta Ojrzyńska – Dyrektor GOK, Urszula Borowik – Sekretarz Gminy Gidle oraz Nela Plewińska – plastyk po burzliwych naradach przyznało następujące nagrody:

 

 

Dla zwycięzców przygotowano nagrody oraz nagrody rzeczowe, a także nagrodę niespodziankę – planowany w maju wyjazd do SOLPARKU w Kleszczowie.

Więcej w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 42 z 54