GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

17.01.2018r. - XII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek godz. 9.00

 

19.01.2018r. Koncert laureatów XII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

godz. 15.30 - Klasztor Gidle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Majowa Nuta 2013

Sukcesem dla podopiecznych Studia Piosenki GOK w Gidlach zakończyły się przesłuchania eliminacyjne do XXI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Majowa Nutka. Trzy wokalistki: Justyna Frączyk, Marysia Markiewicz i Kasia Utratny zakwalifikowały się do finału Festiwalu, który odbędzie się 5 maja w Częstochowskim Klubie Politechnik. Solistki zaprezentują wybrane piosenki wraz z przedstawicielami ok. 15 krajów europejskich, którzy walczyć będą o Złotą Nutę tegorocznego festiwalu.

 

 
Podsumowanie ferii zimowych

Podczas tegorocznych ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury tętnił życiem. Dla najmłodszych przygotowano pokazy bajek na dużym ekranie.  Grupa przedszkolaków wzięła  udział w warsztatach plastycznych lepienia z gliny, prowadzonych przez instruktora Nelę Plewińską. Owocem pracy biorącej udział w  warsztatach plastycznych grupy starszej są obrazy malowane na szkle. „Jak zostać dobrym dziennikarzem” – to tytuł warsztatów dziennikarskich, które odbyły się w GOK-u pod okiem Violetty Ojrzyńskiej.

 
Warsztaty Decoupage

Podczas ferii zimowych ponad 30 wychowanków świetlic wzięło udział w warsztatach decoupage, które odbyły się 21 lutego w świetlicy w Ludwikowie.

Decoupage to  technika zdobnicza znana od dawna, w dodatku bardzo prosta. Za jej pomocą można niemal  każdy przedmiot w szybki i łatwy sposób efektownie ozdobić.  Technika decoupage polega na efektywnym zdobieniu przedmiotów np. mebli, skrzynek, kasetek, doniczek poprzez wydzieranie elementów papierowych  i naklejaniu ich na wybraną powierzchnię. Pod kierunkiem prowadzącej warsztaty p. Anety Boruty dzieci i młodzież wykonali piękne, unikatowe zdobienia wazonów, desek, butelek. Nabyte umiejętności z pewnością przydadzą się uczestnikom warsztatów podkreślając ich wrażliwość estetyczną i twórczą pracę.

Więcej w galerii

 
I Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany dn. 20 lutego w Sali kameralnej GOK w Gidlach I Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Uczestnicy – 26 osób- rozgrywali pojedynki w trzech kategoriach wiekowych. Po zaciętych rozgrywkach w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali:

 
Ferie 2013

Harmonogram zajęć Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach - FERIE 2013

Więcej w galerii

 
Koncert Galowy VII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W minioną niedzielę – 27 stycznia- w Klasztorze Ojców Dominikanów w Gidlach odbył się uroczysty koncert laureatów VII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek połączony z wręczeniem upominków wszystkim nagrodzonym. Licznie zgromadzoną publiczność powitali przeor OO Marek Grzelczak, Wójt Gminy Gidle p. Krystyna Kubasiak oraz Dyrektor GOK p. Violetta Ojrzyńska.

Koncert rozpoczęła prezentacja wokalna Scholi działającej przy Klasztorze pod opieką p. Karola Pospieszalskiego. Wszystkim laureatom festiwalu wręczono nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodzeni zostali:

 
Przesłuchania VII Gminnego Festiwalu Kolęd I pastorałek

W środę 23 stycznia sala kameralna GOK-u w Gidlach rozbrzmiewała echem kolęd i pastorałek. W kolejnym – VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek zaprezentowało się łącznie 39 wokalistów reprezentujących szkoły z terenu naszej gminy, także z Żytna, Garnku oraz Kłomnic. Jury w składzie: Dyrektor GBP w Gidlach p. Jolanta Komorowska, wokalistka p. Sylwia Łuczyńska oraz przedstawiciel Fundacji Rozwoju Ruchu Pielgrzymkowego i Turystycznego w Gidlach p. Bożena Olszewska przyznało nagrody wokalistom w trzech grupach wiekowych. Gościem honorowym konkursu był przeor Klasztoru Ojców Dominikanów w Gidlach OO Marek Grzelczak. Wręczenie nagród i ogłoszenie wyników nastąpi podczas koncertu laureatów 27 stydzielę o godz. 15.00 w Klasztorze Wniebowzięcia NMP w Gidlach.

Więcej w galerii

 
Konkurs plastyczny „W Dzień Bożego Narodzenia”

Podopieczni trzech sekcji plastycznych działających GOK w Gidlach zaprezentowali swoje prace w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę świąteczną „W Dzień Bożego Narodzenia”. Oceniając zgodność pracy z tematem konkursu, estetykę wykonania, oryginalność, dobór metod i technik plastycznych jury zapoznając się z 46 zgłoszonymi pracami – z uwagi na wysoki, wyrównany poziom- postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników poszczególnych sekcji. Nagrodzeni otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

 
Sukces na festiwalu piosenki w Berlinie

        Talent jedenastoletniej wokalistki z Gidel– Marysi Markiewicz został doceniony podczas Międzynarodowego Festiwalu Europopcontest Grand Prix Berliner Perle 2012, gdzie komplementarne jury przyznało jej wyróżnienie.

Za nami kolejna edycja międzynarodowego Festiwalu Europopcontest Grand Prix Berliner Perle, który odbył się w dniach 22-25 listopada w sali koncertowej Russian House w Berlinie. Maria Markiewicz – podopieczna Studia Piosenki GOK w Gidlach- jako jedyna reprezentantka Polski wzięła udział w tym festiwalu. Przesłuchania konkursowe przebiegały dwuetapowo: pierwszego dnia festiwalu międzynarodowe jury oceniało interpretację piosenki wykonywaną w ojczystym języku uczestników, drugiego dnia wokaliści prezentowali hit światowy, podsumowaniem festiwalu była uroczysta gala z udziałem laureatów. Marysia rywalizowała z najlepszymi przedstawicielami krajów europejskich z Niemiec, Macedonii, Armenii, Włoch, Malty, Lichtensztainu, Szwecji, Holandii, Kazachstanu, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Rosji, Estonii, Bułgarii, Rumunii i Gruzji. W kategorii 11-13 lat obok wokalistki z Polski zaśpiewało 23 uczestników. Talent wokalistki z Polski został doceniony także przez dyrektorów kolejnych międzynarodowych festiwali, którzy wręczyli Marysi zaproszenia na festiwale do Macedonii, Bułgarii oraz na Litwę.

Marysia mogła reprezentować Polskę na prestiżowym festiwalu w Berlinie dzięki finansowemu wsparciu ESBANKU Banku Spółdzielczego w Radomsku, Nadleśnictwa Gidle z siedzibą w Niesulowie oraz Banku Spółdzielczego w Żytnie. „Życzliwość i wsparcie sponsorów są dla nas niebywale cenne, ponieważ pozwalają spełniać marzenia Marysi o dalszym kształceniu jej wokalnych umiejętności i zdobywaniu doświadczenia scenicznego na arenie międzynarodowej. Wszystkim sponsorom za przychylność i nieocenioną pomoc w imieniu swoim oraz Marysi – dziękuję”- mówi dyrektor GOK w Gidlach.

Więcej w Galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 52