GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

04.07.2018r. - Turniej Tenisa Stołowego - Ludwików godz. 11.00

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
II Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany podczas ferii zimowych II Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Ze względu na liczbę chętnych uczestników zawody zorganizowano w świetlicy w Ludwikowie, gdzie zgromadzili się wychowankowie świetlic i uczniowie szkół z terenu naszej gminy: Gidel, Pławna, Ciężkowic, Wojnowic, Gowarzowa i Ludwikowa. Wyniki turniejowych zmagań przedstawiają się następująco:

 
Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny rozstrzygnięty

Wraz z początkiem grudnia, w świetlicy w Ludwikowie, został ogłoszony konkurs na najładniejszy stroik świąteczny. Wychowankowie z entuzjazmem przystąpili do pracy, w której mogli wykazać się talentem plastycznym, kreatywnością oraz pomysłowością. Stroiki przyjmowane były do dnia 19.12.2013 r. –wtedy też ogłoszone zostały wyniki konkursu. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody rzeczowe oraz słodkie upominki.

 
Mikołajki w Ludwikowie

6 grudnia świetlica w Ludwikowie stała się prawdziwym domem Mikołaja. Młodzież przebrana w stosowne stroje przygotowała rózgi oraz słodycze i udała się do domów okolicznych mieszkańców, aby ze śpiewem na ustach, obdarować ich drobnymi upominkami. Tradycji mikołajkowej stało się za dość, a wychowankowie, po „pracowitym” popołudniu mogli odpocząć spędzając czas na wspólnej zabawie.

Więcej w galerii

 
Koncert Galowy VIII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W minioną niedzielę – 18 stycznia- w Klasztorze Ojców Dominikanów w Gidlach odbył się uroczysty koncert laureatów VIII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek połączony z wręczeniem upominków wszystkim nagrodzonym. Licznie zgromadzoną publiczność powitali , Wójt Gminy Gidle p. Krystyna Kubasiak oraz Dyrektor GOK p. Violetta Ojrzyńska.

Wszystkim laureatom festiwalu wręczono nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodzeni zostali:

 
VIII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

W środę 14 stycznia sala kameralna GOK-u w Gidlach rozbrzmiewała echem kolęd i pastorałek. W kolejnym – VIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek zaprezentowało się łącznie 46 wokalistów reprezentujących szkoły z terenu naszej gminy. Jury w składzie: Dyrektor GOK w Gidlach p. Violetta Ojrzyńska ,Dyrektor GBP w Gidlach p. Jolanta Komorowska,  oraz przedstawiciel Fundacji Rozwoju Ruchu Pielgrzymkowego i Turystycznego w Gidlach p. Bożena Olszewska przyznało nagrody wokalistom w trzech grupach wiekowych. Wręczenie nagród i ogłoszenie wyników nastąpi podczas koncertu laureatów 18 stycznia w niedzielę o godz. 15.00 w Klasztorze Wniebowzięcia NMP w Gidlach.

Więcej w galerii

 
„W krainie Tuwima”

11 grudnia sala świetlicy w Pławnie gościła przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Pławnie. Dla najmłodszych kolegów wychowankowie ze świetlicy pod opieką instruktora p. Marii Gonera przygotowali przedstawienie „W krainie Tuwima” – spektakl złożony z najpopularniejszych wierszy Juliana Tuwima.  Można było zapoznać się z interpretacją wierszy takich jak „Rzepka”, „Lokomotywa”, Dyzio Marzyciel”, „Murzynek Bambo”, „Zosia Samosia”, „Abecadło”, „Słowik”, „Okulary”, „Taniec”, „Kotek”, „Gabryś”. Zaprezentowane wiersze zostały gorąco przyjęte przez publiczność, która nagrodziła młodych aktorów gorącymi brawami. Dla wszystkich przedszkolaków przygotowano konkurs na temat zaprezentowanego spektaklu oraz słodki poczęstunek.

Więcej w Galerii

 
Gala Konkursu „Zostań lokalnym patriotą”

30 października 2013 r. we włoszczowskim Domu Kultury odbyła się gala finałowa Konkursu „Zostań Lokalnym Patriotą” , którego organizatorami byli:  Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski”, Dom Kultury we Włoszczowie, ZHP Hufiec Szczekocińsko-Włoszczowski im. Aleksego Dawidowskiego ps. Alek oraz  I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie Do finału konkursu zakwalifikowanych zostało 11 grup, łącznie 125 uczniów.

 
Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Singer Stage” Malta

Kolejnym sukcesem dla 12-letniej wokalistki z Gidel Marysi Markiewicz zakończył się udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Singer Stage”, który odbył się w dniach 8-11 listopada w stolicy Malty - Vallettcie. Jedną z trzech głównych nagród festiwalu – „Best Future” dla najbardziej obiecującej młodej wokalistki wyśpiewała przedstawicielka Studia Piosenki GOK w Gidlach. Wyjazd Marysi na ten festiwal był możliwy dzięki nominacji otrzymanej z rąk organizatorów maltańskiego festiwalu podczas tegorocznej Gali Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa Nutka” w Częstochowie.

 
V Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Poniedziałkowym przedpołudniem w dn. 28.11.2013r. w Sali kameralnej GOK w Gidlach odbył się V Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, w którym udział wzięło 35 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Poziom wykonań wybranych przez dzieci i młodzież utworów był w tym roku bardzo wysoki, stąd jury: Violetta Ojrzyńska, Jolanta Komorowska i Nina Klimczyk postanowiło przyznać więcej nagród, niż zaplanowano. Laureatami festiwalu zostali:

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 54