GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

 

08.08.2018r. - „ Dziecięcy raj” - zabawy animacyjne z grupą „ Kama” : godz. 10.00

boisko sportowe przy Urzędzie Gminy Gidle 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
III Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych Gidle 2014

W minioną niedzielę do Gidel przybyło 9 Orkiestr Dętych, które zadeklarowały chęć udziału w III Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych Gidle 2014. Festiwal jest kontynuacją ubiegłorocznego Festiwalu. Zgromadzone na Kalwarii Gidelskiej Orkiestry Dęte powitali licznie przybyli mieszkańcy gminy Gidle. Orkiestry wzięły udział w przemarszu, który zakończył się na boisku sportowym VIS w Gidlach wspólnym wykonaniem utworu „Miss Liberty”.  Konkursowe zmagania oceniało jury w składzie: Piotr Schmidt, Jacek Namysłowski, Marcin Kaletka  Na festiwalowej scenie zaprezentowały się następujące orkiestry:

 
„Wróżka Dobra Rada”

17 czerwca do Sali kameralnej GOK w Gidlach zostali zaproszeni podopieczni Publicznego Przedszkola w Gidlach. Dla wszystkich przedszkolaków grupa wychowanków świetlicy z Ludwikowa przygotowała przedstawienie „Wróżka Dobra Rada”. Pod kierunkiem instruktora pani Marty Borek wychowankowie przeprowadzali próby przez dwa miesiące, by wystawić przedstawienie o dobrych obyczajach, niwelowaniu złych nawyków i kształtowaniu dobrych zachowań. Po zakończeniu przedstawienia wychowankowie przygotowali quiz dla przedszkolaków, zawierający pytania dotyczące wystawianej sztuki. Przedszkolaki przyjęły entuzjastycznie młodych aktorów, nagradzając występ gromkimi brawami.

Więcej w galerii

 
Spotkanie autorskie

W czwartek 12 czerwca w Sali kameralnej Gminnego Ośrodka Kultury gościliśmy autorkę książki „Oswoić swojego raka” panią Anetę Boruta. Autorka opowiedziała historię powstania książki, opartej na jej osobistych przeżyciach związanych z pokonywaniem choroby nowotworowej. Opowiadała o zrealizowanych marzeniach, rozwijaniu zainteresowań, doborze odpowiedniej diety i szukaniu nowych pasji. Wspomnienia opisane w książce zilustrowane były grafikami podopiecznych sekcji plastycznej GOK. Wychowankowie pani instruktor Neli Plewińskiej wykonali ilustracje do każdego rozdziału książki. Autorka przygotowała dla każdego dziecka, które wykonało grafikę prezent- książkę „Oswoić swojego raka” z osobistą dedykacją. Pani Anecie życzymy dużo zdrowia i optymizmu- który mimo trudnych doświadczeń- pozwala jej z uśmiechem realizować swoje pasje.

Więcej w galerii

 
III Ogólnopolski Festiwal orkiestr Dętych Gidle 2014
 
„Dzień matki” w świetlicach GOK

Niezwykle uroczyście obchodzono święto wszystkich mam w świetlicach wiejskich GOK w Gidlach. Wychowankowie świetlicy w Pławnie pod kierunkiem instruktora Marii Gonery przygotowali część artystyczną złożoną z najpiękniejszych wierszy i piosenek poświęconych rodzicielskiej miłości. Wyjątkowo licznie uczestniczące w imprezie mamy otrzymały kwiaty i skorzystały ze słodkiego poczęstunku. Częścią artystyczną rozpoczęto obchody „Dnia Matki” w świetlicy w Ludwikowie. Wychowankowie świetlicy wraz z instruktorem Martą Borek przygotowali także quizy i konkursy dla mam. W miłej atmosferze zakończono świętowanie przy potrawach z grilla, przyrządzonych przez podopiecznych świetlicy. Spotkanie z mamami wychowanków świetlicy w Gowarzowie przygotowała instruktor świetlicy Małgorzata Ślusarska. Przybyłe na imprezę mamy mogły skorzystać z porad konsultantki firmy kosmetycznej. Wszystkim mamom wychowankowie wręczyli własnoręcznie przygotowane prezenty.

 

 
Konkurs Recytatorski " Tuwimiada"

21 maja w Sali kameralnej spotkało się 60 uczestników Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Tuwimiada”. Uczniowie klas I-III pod kierunkiem nauczycieli przygotowali interpretację wiersza Juliana Tuwima. Jury w składzie:

Dyrektor GOK w Gidlach Violetta Ojrzyńska, polonistka Marta Borek, instruktor świetlicy w Gowarzowie Małgorzata Ślusarska postanowiło nagrodzić:

 
Festiwal Piosenki Filmowej

 

W sumie siedemdziesiąt osób wzięło  udział w IV Piotrkowskim Festiwalu Wokalnym „Najpiękniejsze są polskie piosenki”, który odbył się 9 maja na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Wszyscy uczestnicy śpiewali polskie piosenki filmowe, a usłyszeć można było m.in. „Laleczkę z saskiej porcelany”, „Lato, lato”, „Nie bądź taki szybki Bill”, „Kaczkę dziwaczkę”, „Brzydulę i rudzielca” czy „Witajcie w naszej bajce”. Z kolei w sobotę 10 maja w Centrum Idei ku Demokracji przy Klasztorze Panien Dominikanek na scenie wystąpiło 25 osób wyłonionych podczas eliminacji. Wśród finalistów znalazły się także podopieczne Studia Piosenki GOK w Gidlach. Po zakończeniu zmagań finałowych  laury w postaci statuetki i tytułu „Wybitna gwiazda” nagrodzone zostały: Kasia Mariankowska, Emilia Rokita, Dominika Musiał oraz Maria Markiewicz. Gratulujemy!

Więcej w galerii

 

 
Kolejna „Majowa Nutka” zakończona wielkim sukcesem

Finał  XXIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki  i Tańca„ Majowa Nutka” odbył się w poniedziałek (05.05.) w klubie Politechnik. Po raz 23 do Częstochowy zjechali się młodzi artyści nie tylko z naszego kraju. Wzięło w nim udział 130 wykonawców z kilku państw.  Występy oceniało ośmioosobowe jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele: Rosji, Ukrainy, Rumunii, Turcji oraz Polski. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, Dyrektor festiwalu  Stanisław Zieliński ogłosił wyniki. Wielkim zaskoczeniem i radością okazał się nagroda Grand Prix tegorocznego Festiwalu, którą wręczono podopiecznej Studia Piosenki GOK w Gidlach – Marysi Markiewicz. Do dyplomu dołączono także specjalną nagrodę – bezpłatny udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Pradze. Gratulujemy!

Więcej w galerii

 
V Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Brzdąc”

22 marca sala kameralna Gminnego Ośrodka Kultury  Gidlach rozbrzmiewała echem piosenek wykonywanych przez najmłodszych artystów z terenu naszej gminy. W V Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Brzdąc” zaprezentowało się 28 przedszkolaków. Doskonała interpretacja, stroje, choreografia i prezentacja sceniczna występujących zadecydowały o tym, ze jury przyznało wszystkim uczestnikom festiwalu pierwsze miejsca. Laureaci zostali nagrodzeni pluszakami i pamiątkowymi dyplomami. Na wszystkich wykonawców, opiekunów i rodziców czekał także słodki poczęstunek. Gratulujemy!!!

Więcej w Galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 56