GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

czwartek - piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

Bezpłatne zajęcia Karate KYOKUSHIN - zapisy w biurze GOK w Gidlach

 

 

29.01.2017r. godz. 15.00 - Koncert laureatów festiwalu Kolęd i Pastorałek - Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gidlach

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Finał akcji „Szlachetna paczka”

W Radomsku – podobnie jak w całej Polsce trwała akcja „Szlachetna paczka”, którą obdarowano 28 rodzin z powiatu radomszczańskiego. Rodziny objęte programem otrzymały żywność, środki czystości, pościel, meble, sprzęt AGD i opał. Pomagają osoby prywatne, firmy, szkoły, drużyny harcerskie oraz inne instytucje. W świąteczną pomoc zaangażowała się także podopieczna Studia Piosenki GOK w Gidlach – Marysia Markiewicz, która była gościem specjalnym radomszczańskiego finału akcji. W krótkim koncercie zaprezentowała kolędy i piosenki bożonarodzeniowe.

Więcej w Galerii

 

 
Laureatki Festiwalu w Piotrkowie

17 grudnia w piotrkowskim MOK odbyły się eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolęda pieśnią zgody”. Wśród 47 podmiotów wykonawczych znalazły się także podopieczne Studia Piosenki GOK w Gidlach. Interpretacją dwóch kolęd dziewczęta wyśpiewały sobie nagrody: Marysia Markiewicz I miejsce, Emilia Rokita III miejsce. Gratulujemy !

Więcej w Galerii

 

 
Regulamin Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

 

REGULAMIN

Celem konkursu jest propagowanie działalności twórczej wśród dzieci i młodzieży oraz pogłębianie wiedzy o tradycjach i zwyczajach obecnych w naszej kulturze narodowej
i chrześcijańskiej.

 
Życzenia Świąteczne

Zdrowych, spokojnych i pełnych

Rodzinnego ciepła

Świąt Bożego Narodzenia,

Odpoczynku od trudności dnia

Codziennego oraz

Wszelkiej pomyślności w życiu

Osobistym i zawodowym

Na Nowy 2017 Rok życzą

Dyrekcja i Pracownicy GOK w Gidlach

 
Andrzejki w świetlicy w Ludwikowie

Tegoroczna zabawa andrzejkowa w świetlicy w Ludwikowie upłynęła w miłej i wesołej atmosferze zabawy oraz wróżb. Wychowankowie piekli ciasteczka z wróżbą, lali wosk i chętnie brali udział w wielu innych zabawach, takich jak „ Berek cukierek”, „Wróżba za grosz”, zabawy z balonami, „ Kim będę w przyszłości” czy „ Ukryta wiadomość”. Ponad to nie zabrakło również tradycyjnych wróżb z wykorzystaniem butów, kart i kostek do gry oraz numerologii. Na koniec wszyscy mogli dzielić się wrażeniami przy wspólnym poczęstunku.

 
Regulamin konkursu plastycznego


REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Bombka z materiałów niekonwencjonalnych”

Organizator

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach

Przedmiot konkursu

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej tematyką BOŻONARODZENIOWĄ. Prace mogą być wykonane z wszelkich dostępnych niekonwencjonalnych materiałów, stosowanych w sztuce.

 
Andrzejki w świetlicy w Pławnie

Ten tradycyjny wieczór wróżb,przepowiedni , zaklęć, spędziliśmy w magicznej atmosferze przy zapalonych świecach. Wróżyliśmy:

- ze skórki jabłka

- wychodzenie butów za próg

- przebijanie serca z imionami

- przyszłość ukryta pod kubkiem

- losowanie magicznych liczb

- rzucanie kostek do gry

- losowanie kolorowych karteczek

Poszczególne wróżby były przeplatane tańcami oraz konsumowaniem samodzielnie przygotowanych zapiekanek.

Więcej w Galerii

 
Test w świetlicy w Pławnie

Rok 2016 -rokiem H. Sienkiewicza. Z tej okazji w świetlicy w Pławnie przeprowadzono test na temat życia i twórczości wielkiego pisarza - noblisty poprzedzony wykładem instruktorki. W teście brało udział 12 osób w wieku od 13 lat do 16 lat. Test zawierał 22 pytania z podpunktami. Można było uzyskać maksimum 44 punkty. Oto wyniki:

 
Festiwal Singer Stage na Malcie

Ponad 70 wokalistów z 12 państw europejskich wzięło udział w tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Singer Stage 2016, który odbył się w dn. 9-13 listopada w stolicy Malty- Valettcie. Sceniczne prezentacje w postaci dwóch utworów przedstawiły reprezentantki Polski: Marysia Markiewicz, Julia Walaszczyk i Oliwia Kopiec. Zmagania konkursowe oceniała także juror festiwalu Singer Stage- dyrektor GOK w Gidlach p. Violetta Ojrzyńska.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 44